Mies on alkanut katsomaan

Anonyymi

Vaaleanpunaista pantteria ja yritti sillä nyt selittää hiippailut ja sen, kun kysyin miksi aamutakin vyön pitää laahata perässä kuin häntä? Vaaleanpunainen pantteri on kuulema ollut kaikki nämä vuodet hänen idolinsa ei vain ole kerennyt minulle siitä kertomaan. Nyt tuossa klo 12 hän kielsi etten saa rullata aamutakin vyötä sinne taskuun vaan sen pitää roikkua pitkällä perässä. Siis mullakin! Kaikkea vaatimusta mä olen miehiltä kuullut, mutta kyllä tämäkin on uutta. Vai onko teillä pyydetty? No mä olen hänen pyynnöstään nyt tehnyt pantteriharjoituksia ja liukunut pitkin eteisen käytävää ja mies alkaa olla jo melko tyytyväinen. Minusta tuo vyö taas on vaan yksi turvallisuusriski lisää.

9

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • :D

      Pantterin fyysinen ympäristö ei aina noudata sen paremmin Newtonin kuin Einsteinin muotoilemia lakeja. Joten siitä voi seurata jotain haasteita.

      Onhan teillä kaikki kalusteet vaaleanpunaisia?

      Rokkaava ja rollaava pantteri ei sammaloidu.
      https://www.youtube.com/watch?v=uQsIP_r5QDE

      • Anonyymi

        Mua hävettää. Naapurit pitää pian meitä hulluina tai sit jos suhde jatkuu, meidän pitää muuttaa. Pakko mennä. Vyö jäi kodinhoitohuoneen oven väliin.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Mua hävettää. Naapurit pitää pian meitä hulluina tai sit jos suhde jatkuu, meidän pitää muuttaa. Pakko mennä. Vyö jäi kodinhoitohuoneen oven väliin.

        Sä voit kuvitella, että naapureina asuvat vaikkapa "Mat ja Pat", "Hemuli" ja "Prinsessa Ruusunen". Katsot vaan niitä kohdatessa sen näköisenä, että arvaat kyllä, mitä omituista nekin kotonaan tekee.


    • Anonyymi

      Sullahan on mielenkiintoisen oloinen mies. Onko se sama kuin tuo patterinsäätäjä?

      • Anonyymi

        On se. Sama on. Sepä se..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On se. Sama on. Sepä se..

        Minäkin voisin rakastua mieheen, vaikka mies olenkin, jos noin mielenkiintoiseen törmäisin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On se. Sama on. Sepä se..

        Ja sama joka hilluttelee likaisilla irtokarvaisilla munasillaan ruokailutiloissa ja rajoittaa joulukorttien lähettämistä. Mitä vielä?

        xLiner


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja sama joka hilluttelee likaisilla irtokarvaisilla munasillaan ruokailutiloissa ja rajoittaa joulukorttien lähettämistä. Mitä vielä?

        xLiner

        Monipuolisen on löytänyt.


    • Anonyymi

      Mikäs siinä. Aika erikoinen harrastus teillä. 😂
      Kaikkeen näytät alistuvan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      39
      4831
    2. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      17
      3622
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      69
      3433
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      100
      2784
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      86
      2660
    6. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      28
      2597
    7. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      16
      1623
    8. En mä tahallani ole näin hankala.

      Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta
      Ikävä
      16
      1386
    9. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      152
      1311
    10. Harmittaako mies, että yhteys katkesi?

      Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?
      Ikävä
      179
      1272
    Aihe