Kun lähtee säännölisesti juomaa lähibaariin, hiljalleen paikan vakiporukka tulee tutuksi ja pääsee mukaan lähibaarin jengiin. Paikan naisetkin huomaavat että viinamies ei ole mikään yksinäinen surkimus vaan mukana porukoissa ja kiinnostus viinamiehen herää.
Raitis mies on yksin kotona eikä ole mukana porukoissa. Naisseurasta hänen on turha haaveilla.
t. viinamies
Mukaan porukoihin
15
54
Vastaukset
- AnonyymiJos ei juo ja istuu vaan kotona niin ei saa kavereita ja naiset näkee että olet yksinäinen surkimus. Viinaa kun juo tutustuu naisiin ja naiset näkee että olet hyvä tyyppi ja sosiaalinen joten naiset haluaa tutustua mieheen. Kaverit ei kutsu kylään jos ei juo viinaa ja silloin on yksinäinen elämä edessä. 
 T viinamies- AnonyymiViinaa pitää juoda jos seuraa haluaa. Viinamieskin oli eilisillan porukoiden mukana juomassa baarissa ja tapasi siellä naisia. Tämä aamu on kärsitty krapuloista, mutta se on hinta siitä ettei tarvitse olla yksin. 
 t. viinamies
 
- AnonyymiPaikan naiset ? Entä jossakin Hyrynsalmen vakioporukassa ? Onko naisia ? Jokainen arvaa vastauksen. 
- AnonyymiMinä en halua ainakaan olla mikään lähipubib "ruusu", jonka seurasta viinamiehet kilvoittelee. 
- AnonyymiJos ei juo viinaa, ei pääse porukoihin. Nuorena olin aina porukoitten mukana ja niin naisiin tutustui. Pussikaljalla oltiin rannalla ja jossain metsässä ja urheilukentän pukukopissa oltiin porukalla jossa oli myös tyttöjä. 
 T viinamies
- AnonyymiKuka helvetin nainen haluaa alkoholistin? - AnonyymiNainen käy tyttöporukalla yökerhossa ja bileissä jossa tapaa viinamiehen. Viinamies on yökerhossa mukana porukoissa eikä näytä naisten silmissä miltään yksinäiseltä hyypiöltä. Viinamies hurmaa naisen bailaustaidoillaan ja nainen valitsee viinamiehen. Niin se parisuhde saa alkunsa. 
 Raitis mies on yksin kotona eikä tapaa naisia. Nainen ei valitse raitista miestä koska ei edes tapaa häntä eikä raitis mies hurmaa naista bailaustaidoillaan.
 t. viinamies
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Nainen käy tyttöporukalla yökerhossa ja bileissä jossa tapaa viinamiehen. Viinamies on yökerhossa mukana porukoissa eikä näytä naisten silmissä miltään yksinäiseltä hyypiöltä. Viinamies hurmaa naisen bailaustaidoillaan ja nainen valitsee viinamiehen. Niin se parisuhde saa alkunsa. 
 Raitis mies on yksin kotona eikä tapaa naisia. Nainen ei valitse raitista miestä koska ei edes tapaa häntä eikä raitis mies hurmaa naista bailaustaidoillaan.
 t. viinamiesKyllä nuorena tuli bailattua baareissa ja yökerhoissa välillä. Yhtään seurustelukumppania en ole niistä löytänyt. 
- AnonyymiKymmenet tuhannet suomi naiset seurustelee alkoholistien kanssa. Tunnettuja julkkiks naisia mukana joten kyllä naiset haluaa miehen joka juo viinaa. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Kymmenet tuhannet suomi naiset seurustelee alkoholistien kanssa. Tunnettuja julkkiks naisia mukana joten kyllä naiset haluaa miehen joka juo viinaa. Kymmenet tuhannet ei. Minä kuulun heihin. 
 
- AnonyymiNo enpä tiedä onko noi juopporemmit nyt niin haluttua seuraa... 
 Naapuritalossa asuu yksi juoppo. Katkokävelijöitä siellä ramppaa, eikä ne alkoholisti naiset niin kovin hemaisevia ole.
 xLiner
- AnonyymiAlkoholistit seurustelee. Naisten juttuja voi lukea parisuhde palstalta missä naiset kertoo niistä huonoista alkkis miehistään. 
- AnonyymiPorukoihin pitää mennä mukaan koska aina joku tuntee naisia ja tuo niitä naisia porukoihin bilettämään ja silloin voi itse tutustua naisiin. Siten minä olen oman avovaimoni tavannut. Meillä oli säbä porukan kanssa saunailta. Joku pelikaveri toi sinne kaveri naisia ja minä juttelin sille naisille ja pyysin jatkoille ja siitä homma lähti. - AnonyymiJa kännissä olin ja kaikki oli kännissä. 
 
- AnonyymiNevöevör. 
 Älä koskaan mene lähibaariin on kaikkien itseään kunnioittavien naisten motto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset605160
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut333775
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti723523
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1052877
- SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensaSDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral942752
- IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k302700
- Anteeksi TAamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa131951
- En mä tahallani ole näin hankala.Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta161726
- Harmittaako mies, että yhteys katkesi?Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?2121562
- 1561384