Malttia miehelle?

Anonyymi

Tämä kuuluisi oikeastaan 70 palstalle mutta kuvittelen saavani täällä asiallisia vastauksia.
Viime kuukausiin saakka seksimme sujui minua tyydyttävästi ja mieheni nauttiessa.
Pidin minua vanhemman miehen melkein leppoisana parilla viikkokerralla.
Nyt olemme eläneet kuukausia jolloin minä en pysty enkä olisi hirveän innostunutkaan.
Mieheni on kuin talviunilta ennen aikojaan herätetty karhu.
Hän käyttää omaa kättään mutta on muutaman kerran maininnut, ettei se vastaa paritoimintaa.
Millä hänet saisi "eunukkimaiseksi"? Onko jotain luonnontuotetta jonka voisi salaa sekoittaa ruokaan tai juomaan?
Kannattaisiko kääntyä lääkärin puoleen neuvoa kysyen?
Tiedän yhden tehokkaan keinon. Kuningas alkoholi rauhoittaa kummasti mutta sekään ei vaikuta hyvältä pitemmässä käytössä.

Tämä ei ole kovin vakava ongelma mutta häiritsee pahasti aikaisempien vuosien leppoisaa elämää.

6

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Okei, et siis fyysisesti pysty vai etkö vain halua? Jos kyse on vain siitä, ettet halua, tiedät varmastikin vastauksen, millä miehen pahantuulisuus poistuu.

      Jos taas tilanne on se, ettet tosiaankaan pysty, niin miehesi olisi vain se tajuttava, ja jos ei tajua, anna raivota ja riehua; lähde vaikka kahvilaan nautiskelemaan pahemman puuskan tullessa.

      Onneksi kuitenkin ongelmanne on suhteellisetettuna aika pieni ja siedettävä. Jos olisin tilanteessasi, olisin vain iloinen, että mieskunto toimii noinkin vanhalla miehella noin loistavasti ja ilolla antaisin vaikkei aina niin huvittaisikaan!

      • Anonyymi

        Kiitoksia kannustuksesta mutta oma terveyteni on osittaisena esteenä ja mieheni kyllä tajuaa sen ja hoitaa kaikki asiamme mutta tilanne vaikuttaa hänen käyttäytymiseensä varsin voimakkaasti. Ei tahallaan mutta ei pysty pidättelemäänkään.
        Jos kuormitun hiukankin niin muutamassa tunnissa kuume saattaa nousta 39:ään. Tai sitten ei.
        Olemme todenneet tuon muutamaan kertaan ja aiheuttaja ei ole mikään tulehdus vaan liittyy pahentuneeseen geneettiseen perussairauteeni.
        Sitä paitsi minä kärsin siitäkin kun mieheni potee syyllisyyttä aiheuttaessaan minulle haittaa.
        Mieheni ei raivoa eikä riehu. Olotila ilmenee kärsimättömyytenä ja ajoittain tylyn tuntuisina vastauksina kysymyksiini ja kommentteihini.

        Toki olen tyytyväinen mieheni todella hyvään fyysiseen kuntoon. Jalat vie ja muutakin tapahtuu mutta muisti ei aina ehdi perässä. Joku sopivan rauhoittavalääkitys olisi paikallaan. Ei lamauttava vaan aktiivisuutta hillitsevä. Kyllähän luonto hoitaa tuon mutta milloin?

        Kahvilaan lähtökin saattaa laukaista kuumereaktion. Samoin vieraiden kanssa seurustelu kotonamme. Saattaa tai sitten ei. Epävarmuus syö meitä kumpaakin.


    • Anonyymi

      Voisit ostaa miehelle vaikka fleshlightin ja liukuvoidetta. Se auttaa ainakin tilapäisenä ratkaisuna ongelmaan, ennen kuin kyllästyy sen käyttöön.

    • Anonyymi

      En tiedä, tarvitseeko miehesi androgeeniseen alopesiaan lääkkeitä ? Kaljuuntuminen eläinlääkkeet tekevät miehestä eunukin.

      • Anonyymi

        Siis estolääkket,tarkoitin.


      • Anonyymi

        Vaatiiko reseptin vai saako ilman ja mistä? Liittyykö mitään riskejä?
        Olisi hieman noloa mennä terveyskeskukseen moisen asian vuoksi.
        Jos keskus vaatisi mieheni näyttäytymistä niin epäilen mieheni reagoivat vähemmän miellyttävästi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2152
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1815
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      238
      1324
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      960
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      88
      950
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      875
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      146
      841
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      740
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      736
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      709
    Aihe