Vihreät vie kepua kuin litran mittaa

Anonyymi

Katselin tuossa Pekka haaviston haastattelua ykkösaamussa ja täytyy sanoa, että hyvin osasi Pekka väistää vastuun taas kerran lain kiertämisestä Isis terroristinaisten suomeen kotiuttamisessa.
Kun haastattelija kysyi Haavistolta keskustan ja vihreiden erimielisyyksistä koskien kyseistä tapausta niin Pekka vain totesi, että tiedän heidän vaikeutensa ja leveästi hymyillen siirsi näin vastuun koko sotkusta keskustalle.
Kaikille tuon haastattelun nähneille kävi varmasti enemmän kuin hyvin selville, että keskusta on se, joka antaa hallituksessa aina periksi jos erimielisyyksiä vihreiden kanssa tulee.

11

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Helmillä ja Sannalla hyvät legginsit...

    • Anonyymi

      Vihreiden radikaali siipi kepulaisten myötä ajavat Suomen maaseudun uudeksi kannabis- tuotteiden markkina ykköseksi, kannabis sauhuaa iloisesti, vaurautta ja hyvinvointia maahamme tuoden, turpeenpoltto lopetetaan, suot kuivatetaan, jolloin huumeviljelyn pinta-ala kasvaa roimasti, aivan ihanaa.....

      • Anonyymi

        Eihän soita kuivateta. Kun turpeen nosto loppuu, suot hukutetaan veteen kuten ne ennenkin ovat olleet. Veden vallassa.
        Suot on kuivatettu silloin, kun turvetta on alettu nostaa.
        Älä nyt esitä aivan höpöjä.


    • Anonyymi

      Kepu teki todella pahan virheen tälle kansalle , jopa itselleenkin, kun ei laittanu tuota hallitusta levälleen. Kyllä on tunarointi tiukassa, kuin sonta junttilan pirtin seinässä!

    • Anonyymi

      No, minkä lain Haavisto on kiertänyt tässä asiassa? Tarkenna.

      • Anonyymi

        Luehan nyt ihan itse kaikki asiaan liittyvät kiemurat. Hänenhän todettiin rikkoneen lakia, mutta syytekynnys ei ylittynyt. Ja asia liittyi kyllä Isis-naisten kotiuttamiseen.

        Kumma kun ihmiset eivät muista sitäkään, että alkujaan kaikkien kalifaattiin lähteneiden piti palata omin neuvoin Suomeen. Että Suomen valtio ei auttaisi heitä mitenkään.

        Mutta mitäs sitten tapahtuikaan?

        Ja lisää on tulossa. Haavisto vetoaa siihen, että muodostaisivat varteenotettavan turvallisuusuhan jäädessään aivopestäviksi leirille.

        Mutta se Suomessa, ihan oman perheen piirissä tapahtuva aivopesu ei näytä johtavan minkäänlaiseen turvallisuusuhkaan.

        Muistutan: meille on uutisissa kerrottu, että kodeissa harjoitetaan samanlaista, tiettyyn päämäärään pyrkivää kasvatusta kuin on harjoitettu leireilläkin. Mikä siitä siis tekee vähemmän vaarallisen kuin leireillä harjoitettu aivopesu?

        Itse olen nähnyt ja kokenut, millainen tiettyjen väestöryhmien suhtautuminen kantasuomalaisiin on, ja siksi minun on todella vaikeaa ymmärtää, miten pitkälle suomalaiset ovat valmiita menemään myöntyessään alistumaan omassa maassaan.


    • Anonyymi

      Tässäkin keskustellaan asiasta, vaikka siitä ei tiedetä juuri mitään.
      Ihmisillä on pakkomielle ottaa asioihin kantaa, kun on kyse Pekka Haavistosta.
      Eikä kyse ole oikeasti niistä asioista, vaan halutaan moittia Haavistoa kaikesta, koska hän on julkihomo.

      • Anonyymi

        Äläpäs nyt vedä hätiköityjä johtopäätöksiä. Palstoilla on esiintynyt muutama henkilö, jotka ovat vedonneet kyseiseen asiaan, mutta sillä ei pysty selittämään sitä, että osa ihmisistä näkee Haaviston puutteet aivan muissa asioissa.

        Kuten nyt tässäkin al-Hol-jupakassa.


      • Anonyymi

        Mitä sillä homoudella on tekemistä Isisin auttamisen kanssa? Isishän vihaa homoja. Ja varmasti näin tekee Pekan auttamat Isisin aivopesemät lapsetkin.


      • Anonyymi

        Hän on ihan omalla toiminnallaan saanut ihmiset nousemaan takajaloilleen. Kantakoon siis myös seuraukset.


    • Anonyymi

      Kyllä on taas kepulaisilla isännillä perseet kipeänä tämän aamuisen haastattelun jäljiltä. Kynnettiin ja syvältä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      178
      3442
    2. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      374
      2186
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      55
      2137
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      42
      2018
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      32
      1481
    6. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      93
      1251
    7. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      54
      1203
    8. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      413
      1129
    9. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      117
      1029
    10. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      52
      936
    Aihe