Ees taas olemista, onko muilla ollu :)

Anonyymi

Moikka!

Mä olen mies 40 ja olimme ex kanssa noin 20 v yhdessä ja nyt jo ero on voimassa. Meillä on 3 lasta.

Molemmilla on omat asunnot. Mutta meillä on jotain kipinää kun välillä vietän viikon kaksi hänen luonaan patjalla toki nukkuen. Välillä on seksiä ja intohimoistakin kun lapset nukahtanu, vaikka olemme eronneet niin meillä on hetkellisiä kuumia tunteita toisia kohtaan. Onko se vaan panetusta molemmilla, en tiedä?

Eromme johtui pääosin minun (miehen) ongelmista. Alkoholi, seksi, toiset naiset asioista (niistä ei ny enempää eikä siitä mikä siihen johti)

Mutta joo, ees taas välillä tullu mentyä. Osittain siksi, että hoidan enempi lapsia kun oma työ on tietokoneella pääosin etänä niin pystyn siihen näin.

Mietin monesti että en kai mua edes halua muita, kun on joku vetovoima toiseen vaikka sitten kun on läsnä, miettii kaikkee muuta. Onkohan meidät vaa tarkoitettu toisille ja emme pääse eroon toisistamme.

Terkkuja! kaikille!

2

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vähän sama homma, mutta minulla ei ole mitään tunteita pettävää, valehtelevaa kusipäistä exääni kohtaan. En halua edes erityisemmin panna hänen kanssaan, mutta panemme aika usein. En koskaan ottaisi kuitenkaan häntä takaisin, valheiden kuuntelu-kiintiöni on täysi. Valitettavasti en tunnu pääsevän hänestä lopullisesti eroon millään.

    • Anonyymi

      Ihan normaalia...
      Niin kaikil muillakin...
      Kyl se loppuu aikanaan...
      Kun elämä muuttuu...T:Elluhallo...🥰

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      57
      2814
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      40
      2445
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      94
      2010
    4. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      85
      1315
    5. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1159
    6. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      155
      851
    7. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      80
      784
    8. Ei ole vaikea päättää kumpi

      Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.
      Ikävä
      52
      706
    9. Ymmärrätkö jo nyt, että

      Vetäytyminen ei kannattanut? Asioista pitäis puhua rauhassa hyvässä hengessä eikä lakasta maton alle. Yhdeltä ihanalt
      Ikävä
      44
      682
    10. 43
      675
    Aihe