-Yleistieto hyvä
-seuraan politiikkaa
- Huumorintajuinen
- En tupakoi
- Absolutisti
- aito
-huomioonottava
-Auttavainen
- Mukava
- luotettava ja rehellinen
Voitte kysyä lisää ei tule mieleen, tuossa oli jotain pähkinän kuoressa.
Mitä mietä olette minusta?
22
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Se tärkein. Oletko mies/nainen?
Jos mies nappaisin sut heti piiritykseen.. - Anonyymi
Olet varmasti hieno ihminen.
- Anonyymi
Paljon kärsit koska et tupakoi etkä juo viinaa. Naiset aina sanoo että mies kiinnostaaa jos ei juo mutta kuitenkin naiset seurustelee sellaisten kanssa jotka juo ja tupakoi.
t viinamies- Anonyymi
Joo, mutta minkä TASOISET naiset.
- Anonyymi
Mies. kiitos kauniista sanoista. Tulee itku silmään.
Vaikea sanoa mitään tuommoisesta listauksesta. Vähän pitäisi avata enemmän sanallisesti, että saisi jotakin tuntumaa persoonasta.
- Anonyymi
Olen minäkin auttavainen, rehellinen, aito oma itseni, savuton, alkoton kunnollinen mies. Eipä vaan naiset kiinnostu. Naiset kiinnostuu jännämiehistä jotka vetää koko ajan röökii ja haisevat ja haukkuvat naisia ja arvostelevat niitä eli ovat narsisteja.
- Anonyymi
Kyllä rööki öyhöttäjät pääsee heti naisten pöksyihin-
Paperilla fine, mutta käytännössä vasta näkee millainen todellisuus on.
Arvomaailmasi kertoisi enemmän..
- Anonyymi
No eiköhän tuossa ollut sitäkin mukana.
Anonyymi kirjoitti:
No eiköhän tuossa ollut sitäkin mukana.
Enpä juurikaan nähnyt..
Jos puolue on persut, niin useimmille naisille soon moido..Wwuwuw kirjoitti:
Enpä juurikaan nähnyt..
Jos puolue on persut, niin useimmille naisille soon moido..Vastaavasti vihersuvakit ovat miehille nou nou.
- Anonyymi
Palstakamu kirjoitti:
Vastaavasti vihersuvakit ovat miehille nou nou.
Riippuu miehestä...
- Anonyymi
Ainakin itserakas. Ei jatkoon.
Listassa monta seikkaa, jonka vain muut voivat oikeasti arvioida.
esim. aito, huumorintaju, huomioonottava, auttavainen, mukava, luotettava ja rehellinen.
Jokainen pitää itseään huumorintajuisena, on se kuinka sairas tai toiselta kopioitu tahansa.- Anonyymi
Jenkeillä on sanonta, älä luota mieheen joka ei juo viinaa. 🍸
- Anonyymi
-unohdatko itsesi seurassa/yhteisössä,
tarvitsetko ympäristön hyväksynnän itsellesi
-periaatteita, mistä pidät kiinni, riippumatta
olosuhteista
-riippumaton vai riippuvainen, toisista tai asiasta
-miellyttämishaluinen ja jos, niin pienestä pitäen
vai ympäristön vaikuttamana, viittaan ylempään
kakkosviivaan
-oma-aloitteinen ajatuksissa ja käytännössä vai
lähdetkö ärsykkeestä ja pitääkö hakea tukea
toiselta/toisilta
-anteeksipyytelevä vai et
-kyseenalaistatko mitään ja jos, niin tuotko sen
julki ja jos tuot, niin huolestuttaako mahdollinen
leimautuminen
-cu- (nimmarini tällä saitilla) - Anonyymi
Mukavuus ja rehellisuus on niitä asioita joita naiset ei arvosta. Lukekaa parisuhde palstaa jossa naiset kertoo niistä pettävistä miehistään. Eli naiset seurustelee epäluotettavien miesten kanssa. Rehellisyys eikä uskollisuus ole sellaisia juttuja joita naiset arvostaa miehessä. Kyllä nainen antaa miehelle pettämisen anteeksi jos mies on parempaa tasoa kun joku tavis mies.
- Anonyymi
Tavallisia miehiä ne pettäjät nimenomaan on. Kilttejä ja kunnollisia perheenisiä. Luuletko tosissasi, että tuokaan heikkous näkyy mitenkään ulospäin? Tai että kukaan täyspäinen nainen lähtisi suhteeseen, usein pitkään liittoon lasten kera, jos tietäisi jo etukäteen, millainen sika se mies on tai millaiseksi se muuttuu?
Sinäkään et ole sen kummempi. Katkera naisten vihaaja, joka ei onneksi pääse pilaamaan kenenkään naisen elämää.
- Anonyymi
lisäys, olen myös herkkä.
- Anonyymi
Kyllähän tuo listauksena on varsin ok. Todellisessa elämässä siinä on sitten monta juttua, joiden kanssa riippuu yhteensopivuudesta vastapuolen kanssa. Eli hyvä lähtökohta ja enemmän jutellessa selviää tarkemmin kuinka hyvä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 841642
Nainen, huomasitko kun muutin sinua?
Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/88888- 8852
- 54842
IS Viikonloppu 12.-13.7.2025
Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko56839Tämä kesä ei ollut vielä meidän
Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos58783Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä
Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html189759Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit
Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.80715Teet tämän niin
Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸41710Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan
Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.172700