Mattia ja maijjaa korvaamaan. Kasvaako korona-tartunnat vai vaietaanko koko asia, kuten myös nk. Skopjen lennot ja niiden porukat !
Kymmeniä tuhansia virolaisia palaa joululomilta. Töihin suomeen.
22
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Virulaiset pysykööt kotonaan
- Anonyymi
Virolaiset ovat välttämättömyys kokoomukselle ja sen elinkeinoelämälle. Virolaiset rakentavat halvalla suomalaiselle huippukalliilla myytävät asunnot pääkaupunkiseudulla. Suomalaiset hölmöt ostaa ne VELALLA !!
Voitto tulee kokkaripojille niin hurjasti että pitää voitotkin salailla, häikäilemättömillä tekaistuilla valheilla:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16637109/vero-kalenteri-romutettu-porrrvarien-toimesta--et-saa-enaa-niiden-tietoja
Ne pimittivät peräti 5000 rikkaimman tulotiedot ! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Virolaiset ovat välttämättömyys kokoomukselle ja sen elinkeinoelämälle. Virolaiset rakentavat halvalla suomalaiselle huippukalliilla myytävät asunnot pääkaupunkiseudulla. Suomalaiset hölmöt ostaa ne VELALLA !!
Voitto tulee kokkaripojille niin hurjasti että pitää voitotkin salailla, häikäilemättömillä tekaistuilla valheilla:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16637109/vero-kalenteri-romutettu-porrrvarien-toimesta--et-saa-enaa-niiden-tietoja
Ne pimittivät peräti 5000 rikkaimman tulotiedot !Kokoomus haluaa pimittää peräti 5000 rikkaimman tulotiedot ! ja loppujenkin, jotta kukaan ei kysele miksi kokoomuksen maahantuottamilla 0-tuloisilla on 2 000 euron muotitakit. Myöskään Valavuoren lähes 0-tulot ja Rasmus Lauri Ylösen tälle rakentama ökylukaali on mahdollinen, kun verotiedot on salaiset. Tarkkojen ihmisten vuoksi huomattiin 700 000 euron veronkiertotulot "firman piikkiin" elänisellä. Jos verotiedot piilotetaan veronkierto ja rikollisuus kannattaa ja me tavalliset työläisveronmaksajat maksamme nykyistäkin enemmän veropotista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kokoomus haluaa pimittää peräti 5000 rikkaimman tulotiedot ! ja loppujenkin, jotta kukaan ei kysele miksi kokoomuksen maahantuottamilla 0-tuloisilla on 2 000 euron muotitakit. Myöskään Valavuoren lähes 0-tulot ja Rasmus Lauri Ylösen tälle rakentama ökylukaali on mahdollinen, kun verotiedot on salaiset. Tarkkojen ihmisten vuoksi huomattiin 700 000 euron veronkiertotulot "firman piikkiin" elänisellä. Jos verotiedot piilotetaan veronkierto ja rikollisuus kannattaa ja me tavalliset työläisveronmaksajat maksamme nykyistäkin enemmän veropotista.
Sen minkä matti ja maijja tässä pelissä häviäää_
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16020920/suomi-duunari-haviat-perati-45-mrd-euroa-mamutuksessa-!
kokoomus-porrvari voittaa ja sitä ne haluaa pimittää !!!
- Anonyymi
Kokoomus vittuun Suomesta
- Anonyymi
Persujen vaalivoitto tarkoittaa kokoomuksen pääsyä hallitukseen ja todennäköisesti myös kepun. Lisää ulkomaista halpatyövoimaa eli lisää suomalaisia työttömiä ja lisää valtionvelkaa.
- Anonyymi
Tulevat suoraan vaan työmaille ilman karanteeneja.
- Anonyymi
Ja asuvat vieläpä suurella joukolla välittäjän kimppakämpissä ahtaasti niin että kun yksi kotona lomalla käynyt saa koronan niin kaikki vievät sen komppakämpästä pian työpaikkoihinsa.
- Anonyymi
Minähän en laiskaa karanteenissa olijaa kustanna, se tulee töihin johon se on palkattu, tai Virosta taikka Skopjesta tulee ahkerampi tilalle.
- Anonyymi
YLE muistuttaa meitä melkein päivittäin Suomessa esiintyvästä rasismista mutta unohtaa mainita että se on juuri tätä aloituksen kuvaamaa käytäntöä.
Suomi on siis ihan vakiintuneissa käytännöissään rasistinen maa. - Anonyymi
Joka äänestää Kokoomusta vihaa suomalaista. Piste.
- Anonyymi
Lisäksi ne jotka eivät käy edes töissä vaan asuvat virallisesti täällä. Ja satamassa ei ole testausta ja jos oot lauantai iltana saapunut niin meidän paikkakunnalla ei ole voinut päästä testiin kun maanantaina, mutta kuinka ollakaan lapset pistettiin kouluun ja päiväkotiin tänä aamuna ja muu perhe ulkoilee ulkomailta mukana tulleiden isovanhempien kanssa. Siis ei mitään tolkkua! Mut kun nehän voi nyt 3vkoo kotimaassa ja kesällä juhannuksesta elokuun tokaan viikkoon ja tuet pyörii. Tuskin ovat ilmoittaneet Kelan työkkärirahaan olevan lomalla! Vaikka niin kuuluisi tehdä. Itse ollut lomalla Virossa to-ma silloin kun sain työttömyysetuutta niin 3päivältä tuli 0e kun olin rehellisesti merkannut lomalla!
- Anonyymi
Äskettäin kun tuli elokuva Valkyrie, niin siinä ihmiset joutui tekemään valintoja joko pelkästään muiden mielipiteen mukaan tai oman vakaumuksensa mukaan.
On todennäköisesti parempi tulevaisuuden kannalta että sinulla on vahva vakaumus johon tiukan paikan tullen tukeutua. Kuin että joudut hitlerin seuraajilta kyselemään kenen puolella kannattaa olla, valheen vai totuuden. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Äskettäin kun tuli elokuva Valkyrie, niin siinä ihmiset joutui tekemään valintoja joko pelkästään muiden mielipiteen mukaan tai oman vakaumuksensa mukaan.
On todennäköisesti parempi tulevaisuuden kannalta että sinulla on vahva vakaumus johon tiukan paikan tullen tukeutua. Kuin että joudut hitlerin seuraajilta kyselemään kenen puolella kannattaa olla, valheen vai totuuden.Vaikka siinä menettäisikin rahaa niin on parempi olla köyhä rehellinen kuin rikas valehtelija.
- Anonyymi
Onneksi me kunnon työläiset saamme nykyään levätä, kun rengit tekevät.
Putkessa on mukava olla, pitää vaan varoa, lihomista- Anonyymi
Kokoomus, EK ja SY provoo taas.
- Anonyymi
Muistakaa: 400 000 ulkomaalaista asuu suomessa. Niistä Valtaosa virosta. Tämä joukko rullaa suomenlahden yli tavalla, jota porrrvari joutuu kiivaasti vähättelemään. SIinä sivuss tulee vitusti viruksia ja matti ja maijja häviää rahallisesti miljardeja, kortistossa makaessaan ja virolaisviinaa juodessaan. Viinojen nouto on lopulta sekin matilla raskaasti tappiollista.
t. haans.sea - Anonyymi
Mitenköhän viellä 50-60 luvulla saatiin viellä kaikki työt tehtyä suomalaisin
voimin ja osa työntekiöistä viellä annettiin Ruotsiin ,Ruotsin pyytäessä autotehtailleen.Nyt ei suomalaiisia huolita työpaikkoihin,vaan kaikki työntekijät
pitää olla ulkolaisia,ennenkuin ne kelpaavat työnantajille.
Aijotaanko suomalaiset tuhota.- Anonyymi
>>pitää olla ulkolaisia,ennenkuin ne kelpaavat työnantajille.
>>Aijotaanko suomalaiset tuhota.
Tän päivän herrliinin sanomissa (hs, porrvarilehti) on sivun mittainen porrrvarin mainos otsikoitu näin; "Vallankaappaus" .
SIinä porrrvari kritisoi suomalaista ammattiliittoja ja työehtosopimusjärjestelmää mutta tosiasiassa juuri rakennuspuolella porrrvari on jo suorittanut vallankaappauksen ja pyörittää kuten KEPU maataloustuotantoaan, täysin ulkomaalaisen HALPA-työvoiman turvin.
Porrrvaria herrrliinin sanomissa vituttaakin se, että kaikilla aloilla ei vielä halpa-matuja ole saatu käsikassaraksi palkkojen poljennassa. Toki porrrvari on ovelasti ulosmitannut nekin palkat ovelalla Asunto-Keinottelulla
https://keskustelu.suomi24.fi/t/9390626/nain-asuntokeinottelu-on-organisoitu-
Tämän vehkeilyn seurauksena matilla ja maijjalla on VELKAA, kenties jopa yli 200 MILJARDIA euroa. Valtiolla "vain" 135 tai sinne päin ja pilvin pimein takauksia.
- Anonyymi
Kallista työvoimaa kun tuovat koronaa tullessaan. STOP tykkänään.
- Anonyymi
Koronan tuovat ja kenties uuden puolueen, "sini-mustat" . Virulaisia on suomessa peräti 400 000. Keskittämällä äänet, tuo sakki nousee helposti "eduskuntaan", kokoomuksen tukipuolueeksi, matuja lisää maahan tuomaan !
- Anonyymi
Virolaiset ja VIRUKSET, porrvarin luvalla vapaasti suomeen!!!
Syy siihen, että Viruksen suurimmat esiintymiset kohdistuvat hgin ja turun suunnille johtuu työperäisestä liikehdinnästä rajojen yli mutta tähän liikehdintään ei puututa, koska se tärkeää porrvarille. Halpatyövoima saa siis rampata maahan viruksineen täysin vapaasti eikä ole epäillystäkään, että porrrvari-mediat pimittelevät ja vähättelevät tätä työperäistä viruspumppausta, joka on suurin syy viruksen esiintymiseen.
Tämä viittaakin siihen, että "virus" ei olekaan nyt se juttu vaan todennäköisesti vain peitetarina jollekin muulle, suuremmalle. Vain sopuleille suunnattu pimityshanke järjestelmäromahduksen pimityksessä, finanssikriisi2:ssa. Porrvarille siis riittää, että matti ja maijja elää "viruspelossa" ja virolais-ryssät muut matut saavat aivan vapaasti hommia, koska tämä toiminta on porrvarille tuottoisaa puuhaa.
Matti ja maijja maksaa porrvarille täyden hinnan, VELKAA ottamalla. Sekä itse että valtiona. Kun tähän lisätään matin ja maijjan kuolinisku: Markasta euro hinnoissa, palkat kuudesosassa, ei ihme että systeemi on konkurssissa mutta porrrvari rypee rahassa. Tässä syy verotietojen pimittelyyn viimevuodelta.
T. haans.sea
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1422633Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3601967- 401687
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii321546Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua281360Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941203- 541163
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul327927Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles110918Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53772