https://www.is.fi/digitoday/mobiili/art-2000007732316.html tähän? Vanha on menneen talven lumia.
Joko olet vaihtanut
3
81
Vastaukset
En käytä pikaviestimiä. Messengerikin on pois käytöstä puhelimen vaihdon jälkeen. Fb viestitkin luen sitten, kun käyn läppärillä kurkkaamassa.
- Anonyymi
Jatkuva viestiminen on rasite.
Puhuisin mieluummin puhelimessa 15 minuuttia kolmen päivän aikajanalla seurustelukumppanin kanssa, kun saisin samana aikana 120 täysin turhaa ja yhdentekevää, häiritsevää everydayinfoviestiä.
Tai tapaisin normaalisti ja ennalta sovitusti.
Ihmiset käyttää noita viihteellisesti saadakseen tärkeyden tunnetta ja tekemistä yök. Sellaista se, kun ei ole mitään todellista elämää eikä mitään realistisia harrastuksia.
Ainakin itse näen, että tuollainen jatkuva viestintä vesittää suhdetta, ei tee mieli tavata tai puhua, kun on runkannut taas koko päivän puhelinta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site886068Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524442SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574192SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963799Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost73543Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1012628SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352429Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat492148Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val51489