https://www.is.fi/digitoday/mobiili/art-2000007732316.html tähän? Vanha on menneen talven lumia.
Joko olet vaihtanut
3
64
Vastaukset
En käytä pikaviestimiä. Messengerikin on pois käytöstä puhelimen vaihdon jälkeen. Fb viestitkin luen sitten, kun käyn läppärillä kurkkaamassa.
- Anonyymi
Jatkuva viestiminen on rasite.
Puhuisin mieluummin puhelimessa 15 minuuttia kolmen päivän aikajanalla seurustelukumppanin kanssa, kun saisin samana aikana 120 täysin turhaa ja yhdentekevää, häiritsevää everydayinfoviestiä.
Tai tapaisin normaalisti ja ennalta sovitusti.
Ihmiset käyttää noita viihteellisesti saadakseen tärkeyden tunnetta ja tekemistä yök. Sellaista se, kun ei ole mitään todellista elämää eikä mitään realistisia harrastuksia.
Ainakin itse näen, että tuollainen jatkuva viestintä vesittää suhdetta, ei tee mieli tavata tai puhua, kun on runkannut taas koko päivän puhelinta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli379291"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn333863Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi822426Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1262406Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.392134Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on251935Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait151600Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.321411- 711247
Esko ja Martina viettävät joulua
Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen1711038