Koko Suomi halveksii vasureita!

Kommunismi liittyy heihin. Ja kommunismi ei ole demokratiaa, eikä sananvapautta.
1256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ihmettelen suurta tarvettasi täyttä tämä palsta roskallasi. Eikö sinua jo nolota?

Terv. Epäilijä

Äänestä

Vasemmiston edeltäjiä olivat mm. SKDL ja SKP

Äänestä

Kommareita on aina inhottu Suomessa todella paljon.

Äänestä
  • Aivan totta, ei epäisänmaallista sakkia voi arvostaa.

    Äänestä

Palsta on tarkoitettu äärioikeiston todellisen kuvan jakamiseen. Vaikka äärinasseiden messias Halla-aho on paljastunut ääriääliöksi, niin silti ei tarvitse alkaa arvostella muita.
Pysykää asiassa ääriääliöt.

Äänestä
  • Palsta ei ole teidän punikkien propagandapalsta, onneksi teitä on hyvin vähän. Olette säälittäviä reppanoita.

    Äänestä

  • hammerhead kirjoitti:

    Palsta ei ole teidän punikkien propagandapalsta, onneksi teitä on hyvin vähän. Olette säälittäviä reppanoita.

    Punikkejako ovat kaikki muut paitsi Persut?

    Terv. Epäilijä

    Äänestä

  • hammerhead kirjoitti:

    Palsta ei ole teidän punikkien propagandapalsta, onneksi teitä on hyvin vähän. Olette säälittäviä reppanoita.

    hammerhead? olet siis saanut vasarasta päähäsi. onko se jonkinlainen riitti, persuksi leimaaminen?

    Äänestä

  • hammerhead kirjoitti:

    Palsta ei ole teidän punikkien propagandapalsta, onneksi teitä on hyvin vähän. Olette säälittäviä reppanoita.

    Ai vähän? Yleensähän persut näkevät punikkeja joka pusikossa.

    Äänestä

Niin, ovat tosin suurin "puolue" jos laskee SDP Vasemmisto?

Ja olleet jo yli 100 vuotta olemassa. Ruotsissa SDP vallassa yli 50 vuotta putkeen. Ja mitä tapahtui?

Ruotsi nousi maapallon maista ykköseksi.

Persut olleet vain hetken ja yhden kerran hallituksessa. Mätämunaus tuli ja Suomeen oikein virtasi maahanmuuttajia yli rajojen.

Mitä Persut sai aikaiseksi. Aktiivimallin ja historian suurimman äänestäjien kusetuksen kun puolue vaihtoi väri Kokoomuksen kuristusotteessa siniseksi.

On siinä varaa huudella vieraisiin pöytiin!!??

Äänestä

Persu kuvittelee että hän ja naapuriyksiön toinen samanlainen ovat jokin kansa.

Äänestä

Vasurit ovat aina olleet isänmaan myyjiä. Pieni politbyroo määrää ja voi hyvin ,muut pidetään kurissa valheilla ja aseilla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kommunismi liittyy heihin. Ja kommunismi ei ole demokratiaa, eikä sananvapautta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu