Oon tehnyt lumitöitä. Lunta tullut joku puoli metrii pihalle mut onneks on traktori niin ei tarvii rehkiä niiin paljon vaikka 4 tuntia tuossa jo menikin. Illalla varmaan pitää kolata lisää koska lunta sataa koko ajan.
Lunta satelee
Anonyymi
4
158
Vastaukset
- Anonyymi
Sateleehan sitä. Onneksi ei oo niin isoo pihaa, että tarvis traktoria.
- Anonyymi
Panssarivaunut ja puolustusvoimilta jo apuja jotta saa lumet siivoiltua.
- Anonyymi
Työläiset lähti töihin yök. Kuka viitsii mennä töihin tuollaisella säällä. Työttömänä on mukavaa makoilla kotona ja juoda kaljaa.
- Anonyymi
Koko talven voi sisällä olla. Ei tarvii kastua lumisateessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381319
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38889Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad30623Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 14590
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26568Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17533- 24531
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16502