....niin miksi hän voi Suomessa edelleen toimia ministerinä?
Näin on käynyt 0hisalolle. Tuo fanaattinen ja suuruudenhullu naisihminen jo puhuu mitä sekopäisyyksiä ja ristiriitaisuuksia tahansa, mutta ministerinä vaan pidetään. "Vallankaappaus"-kuvitelmakin oli kuin joku 11-vuotiaan mielikuvituksen tuote.
On varmasti jo nyt iso riippa Marinille, mutta Marin vaan ei voi häntä vaihtaa kun sitten hajoaa koko hallitus.
Ja kepu on oma surkuhupaisa tuuliviiri-lisä hallituksessa, jossa pyritään vain pönkittämään omia asemia, tavoista, kansasta ja moraalista piittaamatta.
Suomessa pitää vaan näemmä jatkaa hulluuden Trumppeilua, vaikka hallituksen vaihto on ainoa mahdollisuus selvitä tulevaisuteen.
Jos ministeri sekoaa täysin ja on kuin Trump...
Anonyymi
1
55
Vastaukset
- Anonyymi
Joo, parasta Ohikkaa on se, että se hommaa eläkettä valekuolleen irakilaisen omaisille, ei voi olla järjettömämpää tekoa enää !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot943747Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe443091- 792987
- 192785
- 282714
- 522412
- 192167
- 602058
- 581876
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola121828