Jos ministeri sekoaa täysin ja on kuin Trump...

Anonyymi

....niin miksi hän voi Suomessa edelleen toimia ministerinä?

Näin on käynyt 0hisalolle. Tuo fanaattinen ja suuruudenhullu naisihminen jo puhuu mitä sekopäisyyksiä ja ristiriitaisuuksia tahansa, mutta ministerinä vaan pidetään. "Vallankaappaus"-kuvitelmakin oli kuin joku 11-vuotiaan mielikuvituksen tuote.

On varmasti jo nyt iso riippa Marinille, mutta Marin vaan ei voi häntä vaihtaa kun sitten hajoaa koko hallitus.

Ja kepu on oma surkuhupaisa tuuliviiri-lisä hallituksessa, jossa pyritään vain pönkittämään omia asemia, tavoista, kansasta ja moraalista piittaamatta.

Suomessa pitää vaan näemmä jatkaa hulluuden Trumppeilua, vaikka hallituksen vaihto on ainoa mahdollisuus selvitä tulevaisuteen.

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo, parasta Ohikkaa on se, että se hommaa eläkettä valekuolleen irakilaisen omaisille, ei voi olla järjettömämpää tekoa enää !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      28
      3386
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      97
      3176
    3. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      76
      3014
    4. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      70
      2948
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      53
      2881
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2658
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2470
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      57
      2341
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      43
      2195
    10. Vielä ei ainakaan

      Kukaan muu tunnu miltään sun jälkeen. Olit niin ainutlaatuista
      Ikävä
      32
      1953
    Aihe