Nettideittailua

Anonyymi

Koska deittailu on tehty kovin haasteelliseksi maailmaa kurittavan pandemian kourissa, niin ajattelin sitten minäkin tutustua nettideittailun saloihin ja ehkä sitten joskus kun taas uskaltaa treffailla ihan oikeastikin, niin ei ole ihan erkoitunut elämässään.
Miten te muut sinkut olette ratkaisseet uusiin ihmisiin tutustumisen koronan aikana?
Kirjauduin kokeeksi erääseen palveluun, joka kovasti mainostaa palveluaan ja kuvatarjonnallaan luopailee ties vaikka mitä mm. onnellisesta loppuelämästä sen oikean kanssa.
Ja plaah! Nyt on kyllä pakko antaa palautetta kyseisen sivuston miestarjonnasta. Mistä ihmeestä ne on sinne haalittu. Ihan kamalia. Siis todella kamalia. Ja minä en ole edes krantuimmasta päästä. Mutta jos tuo on otanta suomalaisesta 50 miehestä, niin ei mitään toivoa sen oikean löytämistä ainakaan sen sivuston perusteella.
Mihin ovat kadonneet kaikki kunnon miehet? Itsestään huolehtivat. Naista ja suhdetta arvostavat.
Mitä kokemuksia muilla. Miten kunnollisia ihmisiä tavataan tänä aikana? Eräs kaveri ehdotti hautausmaalla käymistä. Sieltä kuulemma saattaisi löytää jonkun leskeytyneen tapauksen. Kaupan kassajonossakaan ei saa enää seisoskella ja kun maski naamalla, niin mistä sitä edes näkee millainen tapaus sen takana on. Suu ja huulet on muuten tosi tärkeä huomioitava asia ihmisessä. Se kertoo paljon.

5

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitähän "kunnon mies" tässä yhteydessä tarkoittaa ja miksi otanta ei täyttänyt kyseistä määritelmää?

      • Anonyymi

        Koska kuvalla on iso merkitys, niin siihen kannattaisi panostaa. Kuva kertoo ihmisestä oleellisia asioita. Aurinkolasit kuvassa on no no. Samoin alkoholi, tai kalansaaliit. Metsästysraadoista puhumattakaan. Pelkästään kuvan perusteella raakkaisin 1:100 Koko sivusto kuvastaa epätoivoa ja "viimeistä mahdollisuutta" löytää edes joku.
        Ja kun nyt oikeen tosissani mietin, niin ei "minun mieheni" lähde etsimään seuraa mistään halvalta deittisivustolta. Oma kuukauden kokeiluni jääköön myös kokeiluksi, koska tuskin se "minun mieheni" etsii itselleen naista kyseisestä palvelusta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koska kuvalla on iso merkitys, niin siihen kannattaisi panostaa. Kuva kertoo ihmisestä oleellisia asioita. Aurinkolasit kuvassa on no no. Samoin alkoholi, tai kalansaaliit. Metsästysraadoista puhumattakaan. Pelkästään kuvan perusteella raakkaisin 1:100 Koko sivusto kuvastaa epätoivoa ja "viimeistä mahdollisuutta" löytää edes joku.
        Ja kun nyt oikeen tosissani mietin, niin ei "minun mieheni" lähde etsimään seuraa mistään halvalta deittisivustolta. Oma kuukauden kokeiluni jääköön myös kokeiluksi, koska tuskin se "minun mieheni" etsii itselleen naista kyseisestä palvelusta.

        Voin kertoa, että kaikki muutkin sivustot on täynnä tuota samaa kuraa. Muutamia olen kokeillut ja tuntuu kuin selaisi jotain metsästys- ja kalastuslehteä. Lisäksi sitten ne hymyttömät aurinkolasikuvat ja reipas juhliminen. Ihan kuin miehet haluaisivat treffeille toisten miesten kanssa ja esittelevät itsensä siten kuin arvelee miesten tykkäävän. Ei niin mitään yritystä herättää naisten kiinnostusta.

        Luovutin ja lopetin. Lataan nyt akkuja ja kun korona helpottaa, niin keikat kutsuu taas! Niillä on ainakin samasta musiikista pitäviä miehiä.


    • Anonyymi

      Naisille ei ole mikään haaste koska naiset pääsee treffeille koska tahansa. Miehet sen sijaan joutuu laittamaan useamman sataa viestiä että saavat edes yhden vastauksen.
      Ihmettelen vaan miten nirso naisen täytyy olla jos ei halua että miehellä on kalastus harrastuksena ja kuvia siitä. Kalastus on hyvä harrastus mutta naiset ei siitä tajua mitään koska eivät osaa kalastaa. Pitäisikö sitten istua vaan kotona tuijottamassa seinää. Itse veneilen ja kalastan ja saan paljon kalaa. Syön kalaa ja kalastan sitä myytäväksi vaikka en ammattikalastaja olekkaan. Naiset voi sitten ostaa kaupasta kalaa 30 euroa kilo, Itse saan sitä melkein ilmaiseksi merestä siikaa ja ahventa.

      Samoin miehet vois arvostella naisia, miksi naisilla on kuvia jostain koirasta tai itsetään peili selfie. Onhan naisilla juoppo miehiäkin, ne vasta kunnollisia on. Kymmenet tuhannet naiset seurustelee sellaisten juoppo vätysten kanssa jossa kaljan kaataminen on ainoa harrastus.

    • Anonyymi

      Njaa, ei ehkä kannata kirjautua niille treffisivustoille jos kerran tulee paha mieli, keksi muuta ajanvietettä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      644
      2450
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      29
      1197
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      109
      1148
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      11
      1053
    5. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      93
      945
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      885
    7. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      96
      823
    8. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      759
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      64
      741
    10. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      30
      722
    Aihe