Nettideittailua

Anonyymi

Koska deittailu on tehty kovin haasteelliseksi maailmaa kurittavan pandemian kourissa, niin ajattelin sitten minäkin tutustua nettideittailun saloihin ja ehkä sitten joskus kun taas uskaltaa treffailla ihan oikeastikin, niin ei ole ihan erkoitunut elämässään.
Miten te muut sinkut olette ratkaisseet uusiin ihmisiin tutustumisen koronan aikana?
Kirjauduin kokeeksi erääseen palveluun, joka kovasti mainostaa palveluaan ja kuvatarjonnallaan luopailee ties vaikka mitä mm. onnellisesta loppuelämästä sen oikean kanssa.
Ja plaah! Nyt on kyllä pakko antaa palautetta kyseisen sivuston miestarjonnasta. Mistä ihmeestä ne on sinne haalittu. Ihan kamalia. Siis todella kamalia. Ja minä en ole edes krantuimmasta päästä. Mutta jos tuo on otanta suomalaisesta 50 miehestä, niin ei mitään toivoa sen oikean löytämistä ainakaan sen sivuston perusteella.
Mihin ovat kadonneet kaikki kunnon miehet? Itsestään huolehtivat. Naista ja suhdetta arvostavat.
Mitä kokemuksia muilla. Miten kunnollisia ihmisiä tavataan tänä aikana? Eräs kaveri ehdotti hautausmaalla käymistä. Sieltä kuulemma saattaisi löytää jonkun leskeytyneen tapauksen. Kaupan kassajonossakaan ei saa enää seisoskella ja kun maski naamalla, niin mistä sitä edes näkee millainen tapaus sen takana on. Suu ja huulet on muuten tosi tärkeä huomioitava asia ihmisessä. Se kertoo paljon.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitähän "kunnon mies" tässä yhteydessä tarkoittaa ja miksi otanta ei täyttänyt kyseistä määritelmää?

      • Anonyymi

        Koska kuvalla on iso merkitys, niin siihen kannattaisi panostaa. Kuva kertoo ihmisestä oleellisia asioita. Aurinkolasit kuvassa on no no. Samoin alkoholi, tai kalansaaliit. Metsästysraadoista puhumattakaan. Pelkästään kuvan perusteella raakkaisin 1:100 Koko sivusto kuvastaa epätoivoa ja "viimeistä mahdollisuutta" löytää edes joku.
        Ja kun nyt oikeen tosissani mietin, niin ei "minun mieheni" lähde etsimään seuraa mistään halvalta deittisivustolta. Oma kuukauden kokeiluni jääköön myös kokeiluksi, koska tuskin se "minun mieheni" etsii itselleen naista kyseisestä palvelusta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koska kuvalla on iso merkitys, niin siihen kannattaisi panostaa. Kuva kertoo ihmisestä oleellisia asioita. Aurinkolasit kuvassa on no no. Samoin alkoholi, tai kalansaaliit. Metsästysraadoista puhumattakaan. Pelkästään kuvan perusteella raakkaisin 1:100 Koko sivusto kuvastaa epätoivoa ja "viimeistä mahdollisuutta" löytää edes joku.
        Ja kun nyt oikeen tosissani mietin, niin ei "minun mieheni" lähde etsimään seuraa mistään halvalta deittisivustolta. Oma kuukauden kokeiluni jääköön myös kokeiluksi, koska tuskin se "minun mieheni" etsii itselleen naista kyseisestä palvelusta.

        Voin kertoa, että kaikki muutkin sivustot on täynnä tuota samaa kuraa. Muutamia olen kokeillut ja tuntuu kuin selaisi jotain metsästys- ja kalastuslehteä. Lisäksi sitten ne hymyttömät aurinkolasikuvat ja reipas juhliminen. Ihan kuin miehet haluaisivat treffeille toisten miesten kanssa ja esittelevät itsensä siten kuin arvelee miesten tykkäävän. Ei niin mitään yritystä herättää naisten kiinnostusta.

        Luovutin ja lopetin. Lataan nyt akkuja ja kun korona helpottaa, niin keikat kutsuu taas! Niillä on ainakin samasta musiikista pitäviä miehiä.


    • Anonyymi

      Naisille ei ole mikään haaste koska naiset pääsee treffeille koska tahansa. Miehet sen sijaan joutuu laittamaan useamman sataa viestiä että saavat edes yhden vastauksen.
      Ihmettelen vaan miten nirso naisen täytyy olla jos ei halua että miehellä on kalastus harrastuksena ja kuvia siitä. Kalastus on hyvä harrastus mutta naiset ei siitä tajua mitään koska eivät osaa kalastaa. Pitäisikö sitten istua vaan kotona tuijottamassa seinää. Itse veneilen ja kalastan ja saan paljon kalaa. Syön kalaa ja kalastan sitä myytäväksi vaikka en ammattikalastaja olekkaan. Naiset voi sitten ostaa kaupasta kalaa 30 euroa kilo, Itse saan sitä melkein ilmaiseksi merestä siikaa ja ahventa.

      Samoin miehet vois arvostella naisia, miksi naisilla on kuvia jostain koirasta tai itsetään peili selfie. Onhan naisilla juoppo miehiäkin, ne vasta kunnollisia on. Kymmenet tuhannet naiset seurustelee sellaisten juoppo vätysten kanssa jossa kaljan kaataminen on ainoa harrastus.

    • Anonyymi

      Njaa, ei ehkä kannata kirjautua niille treffisivustoille jos kerran tulee paha mieli, keksi muuta ajanvietettä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      36
      4244
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      144
      2588
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      99
      2174
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      22
      1694
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      78
      1666
    6. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      13
      1430
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      65
      1426
    8. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      69
      1348
    9. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      79
      1331
    10. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      76
      1293
    Aihe