Nettideittailua

Anonyymi

Koska deittailu on tehty kovin haasteelliseksi maailmaa kurittavan pandemian kourissa, niin ajattelin sitten minäkin tutustua nettideittailun saloihin ja ehkä sitten joskus kun taas uskaltaa treffailla ihan oikeastikin, niin ei ole ihan erkoitunut elämässään.
Miten te muut sinkut olette ratkaisseet uusiin ihmisiin tutustumisen koronan aikana?
Kirjauduin kokeeksi erääseen palveluun, joka kovasti mainostaa palveluaan ja kuvatarjonnallaan luopailee ties vaikka mitä mm. onnellisesta loppuelämästä sen oikean kanssa.
Ja plaah! Nyt on kyllä pakko antaa palautetta kyseisen sivuston miestarjonnasta. Mistä ihmeestä ne on sinne haalittu. Ihan kamalia. Siis todella kamalia. Ja minä en ole edes krantuimmasta päästä. Mutta jos tuo on otanta suomalaisesta 50 miehestä, niin ei mitään toivoa sen oikean löytämistä ainakaan sen sivuston perusteella.
Mihin ovat kadonneet kaikki kunnon miehet? Itsestään huolehtivat. Naista ja suhdetta arvostavat.
Mitä kokemuksia muilla. Miten kunnollisia ihmisiä tavataan tänä aikana? Eräs kaveri ehdotti hautausmaalla käymistä. Sieltä kuulemma saattaisi löytää jonkun leskeytyneen tapauksen. Kaupan kassajonossakaan ei saa enää seisoskella ja kun maski naamalla, niin mistä sitä edes näkee millainen tapaus sen takana on. Suu ja huulet on muuten tosi tärkeä huomioitava asia ihmisessä. Se kertoo paljon.

5

108

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitähän "kunnon mies" tässä yhteydessä tarkoittaa ja miksi otanta ei täyttänyt kyseistä määritelmää?

      • Anonyymi

        Koska kuvalla on iso merkitys, niin siihen kannattaisi panostaa. Kuva kertoo ihmisestä oleellisia asioita. Aurinkolasit kuvassa on no no. Samoin alkoholi, tai kalansaaliit. Metsästysraadoista puhumattakaan. Pelkästään kuvan perusteella raakkaisin 1:100 Koko sivusto kuvastaa epätoivoa ja "viimeistä mahdollisuutta" löytää edes joku.
        Ja kun nyt oikeen tosissani mietin, niin ei "minun mieheni" lähde etsimään seuraa mistään halvalta deittisivustolta. Oma kuukauden kokeiluni jääköön myös kokeiluksi, koska tuskin se "minun mieheni" etsii itselleen naista kyseisestä palvelusta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koska kuvalla on iso merkitys, niin siihen kannattaisi panostaa. Kuva kertoo ihmisestä oleellisia asioita. Aurinkolasit kuvassa on no no. Samoin alkoholi, tai kalansaaliit. Metsästysraadoista puhumattakaan. Pelkästään kuvan perusteella raakkaisin 1:100 Koko sivusto kuvastaa epätoivoa ja "viimeistä mahdollisuutta" löytää edes joku.
        Ja kun nyt oikeen tosissani mietin, niin ei "minun mieheni" lähde etsimään seuraa mistään halvalta deittisivustolta. Oma kuukauden kokeiluni jääköön myös kokeiluksi, koska tuskin se "minun mieheni" etsii itselleen naista kyseisestä palvelusta.

        Voin kertoa, että kaikki muutkin sivustot on täynnä tuota samaa kuraa. Muutamia olen kokeillut ja tuntuu kuin selaisi jotain metsästys- ja kalastuslehteä. Lisäksi sitten ne hymyttömät aurinkolasikuvat ja reipas juhliminen. Ihan kuin miehet haluaisivat treffeille toisten miesten kanssa ja esittelevät itsensä siten kuin arvelee miesten tykkäävän. Ei niin mitään yritystä herättää naisten kiinnostusta.

        Luovutin ja lopetin. Lataan nyt akkuja ja kun korona helpottaa, niin keikat kutsuu taas! Niillä on ainakin samasta musiikista pitäviä miehiä.


    • Anonyymi

      Naisille ei ole mikään haaste koska naiset pääsee treffeille koska tahansa. Miehet sen sijaan joutuu laittamaan useamman sataa viestiä että saavat edes yhden vastauksen.
      Ihmettelen vaan miten nirso naisen täytyy olla jos ei halua että miehellä on kalastus harrastuksena ja kuvia siitä. Kalastus on hyvä harrastus mutta naiset ei siitä tajua mitään koska eivät osaa kalastaa. Pitäisikö sitten istua vaan kotona tuijottamassa seinää. Itse veneilen ja kalastan ja saan paljon kalaa. Syön kalaa ja kalastan sitä myytäväksi vaikka en ammattikalastaja olekkaan. Naiset voi sitten ostaa kaupasta kalaa 30 euroa kilo, Itse saan sitä melkein ilmaiseksi merestä siikaa ja ahventa.

      Samoin miehet vois arvostella naisia, miksi naisilla on kuvia jostain koirasta tai itsetään peili selfie. Onhan naisilla juoppo miehiäkin, ne vasta kunnollisia on. Kymmenet tuhannet naiset seurustelee sellaisten juoppo vätysten kanssa jossa kaljan kaataminen on ainoa harrastus.

    • Anonyymi

      Njaa, ei ehkä kannata kirjautua niille treffisivustoille jos kerran tulee paha mieli, keksi muuta ajanvietettä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      72
      1477
    2. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      94
      1096
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      29
      971
    4. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      164
      967
    5. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      30
      903
    6. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      105
      894
    7. Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!

      Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks
      Suomussalmi
      55
      829
    8. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      128
      778
    9. voi luoja kun uskaltaisin

      laittaa viestiä sinulle...
      Ikävä
      27
      744
    10. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      93
      727
    11. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      182
      726
    12. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      664
    13. VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN

      Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisika­laumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa
      Iisalmi
      48
      648
    14. Useita poliisiautoja kunnantalolla

      Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.
      Ähtäri
      12
      605
    15. Jos näkisimme vielä joskus

      ... mihin veisit miut treffeille? 😊
      Ikävä
      85
      558
    16. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      557
    17. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      78
      540
    18. sinulle....

      Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.
      Ikävä
      75
      507
    19. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    20. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      47
      500
    Aihe