eli turha Trumpin enää elvistellä. https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/84faa48b-739c-4e22-a340-96d9044ad917
Usan kansalliskaartin joukot Usan kongressin tiloissa
4
59
Vastaukset
- Anonyymi
Harrista,, Bidenia ja Pelosia sekä Trumpia en syytä turvata ja suojata nyt erityisen tarkasti kuukauden ajan vähintään. Ja rukoilla heidän puolestaan.
- Anonyymi
Trumpille vastavoimaa. https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007737930.html
- Anonyymi
Tässä on turha missään maailman kolkan demokraattisessa oikeusvaltiossa elvistellä. Päinvastoin, pitäisi olla kylmä rinki muidenkin päättäjien takamuksessa.
Maailman suurimman valtion, demokraattisen oikeusvaltion, Natomaiden sotilaallisesti ja taloudellisesti suurimman turvaajan, maailmanpoliisi...on joutunut niin kahtiajaetuksi, sisäiseen kriisiin, että kansalliskaartin, armeijan pitää turvata kongressia ja presidentin vaihtoa. Kuinka kauan? vuosia?
Minkälaiset mahdollisuudet on uudella presidentillä ja parlamentilla toimia tällaisessa syvän vihan kahtiajakamassa maassa? Saati hoitaa ulkopolitiikkaa. Tilanne antaa muille valtiolle valtavasti tilaa toimia omien etujensa ja pyrkimyksiensä mukaisesti.- Anonyymi
Nyt ja tässä kansalliskaarti turvaa Usan presidentinvaihtoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1328416Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur5047687SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2235724Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en1024840Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474674Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1734556Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1114508Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254385Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr144236Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03850