työttömyys on etuoikeus globaalisesti

varoja on ruokaan, asuntoon, vaatteisiin

globaalisesti työttömyys, pakoton toimettomuus on etuoikeus

tosin luontokansoilla sama kaava ja monessa muussa historiikissa

mutta missä ei ole, niin modernissa työorjuudessa
151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Aivan. Jos työttömyysetuudella tekee töitä niin alan on pakko olla taiteellinen, kyllä!

Mitä jos poistettaisiin kaikki vuorotteluvapaasijaisuudet, palkkatukipaikat, provikkalisät työllistämisestä jne. niin ei tarvitse joka vuoden tammi-maaliskuu tätä samaa paskaa jauhaa?

Sillä, eihän tämä koske kuin tammi-maaliskuuta, koska maagisesti työttömyys koskee vain tammi-maaliskuuta?!

Jaa, ei, no, sitten palataan asiaan tammi-maaliskuussa vuonna..

2022
2023
2024 jne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

varoja on ruokaan, asuntoon, vaatteisiin

globaalisesti työttömyys, pakoton toimettomuus on etuoikeus

tosin luontokansoilla sama kaava ja monessa muussa historiikissa

mutta missä ei ole, niin modernissa työorjuudessa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu