Kuka teki väärin

Anonyymi

Kerttu Kotakorpi on laihtunut, miksi? Kuka on möläyttänyt kiloista. Ei hyvä.

11

70

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Enpä huomannut, että olisi laihtunut. En kyllä seuraa ylen uutisia joka päivä. Todella hyvältä näyttää Kerttu edelleen :p

    • Anna ihmisten olla, kiusaaja.

    • Anonyymi

      Kuka hemmeti hän on? Joka tapauksessa, ei mulle kuulu hänen paino. Ei kuulu sinullekkaan.

    • Anonyymi

      On hieman hoikistunut, mutta Kertulla on sellainen ominaisuus, että muodot säilyvät entisellään kuten säilyy myös naispuolisen kollegansa muodottomuus. Kerttu on ihana kaunokainen.

      • Anonyymi

        On se ihan hyvän näköinen, ja se osaa pukeutua enimmäkseen hyvin. Kyllä sen kanssa kehtaisi kulkea missä vaan.


    • Anonyymi

      Sinuako, ja teitä arvostelijoita varten tämä Kerttu elää?
      Teidän silmäänne miellyttääkseen? Teidän kriteerienne mukaan?
      Eiköhän tämän maailman Kertut elä ihan itselleen ja sen mukaan mikä itsestä hyvälle tuntuu. Niin ainakin ihminen jolla itsetunto kohdillaan tekee.
      Itseäni on haukuttu aina ja silmilleni syljetty todella rumia törkeyksiä (valtaosaltaan olleen miehiä) siitä kuinka laiha olen. Olen sananut mitä mielikuvituksellisimpia nimityksiä, räkänaurua yms. Tämä karavaani kuitenkin kulkee ja antaa rakkien räksyttää. Ei heilauta elämääni mihinkään suuntaan.
      Minun kroppani on vain ja ainoastaan minun. Sama koskee Kerttua ja Terttua ja Maijaa ja Tyyneä. Olen sitten lihava tai laiha tai nelikulmainen, ei ole kenenkään ulkopuolisen asia puuttua siihen millään tavalla.
      Kehottaisin menemään kokovartalopeilin eteen ja katsomaan mitä sieltä näkyy. Prins Charming? Tuskin.

      • Anonyymi

        Näin just. Tuo Kerttu on näköjään meteorologi. Tekee ihan oikeaa työtä. Hänen työnsä ei ole olla miesten viihdyttäjä, jos joku niin on erheellisesti luullut.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näin just. Tuo Kerttu on näköjään meteorologi. Tekee ihan oikeaa työtä. Hänen työnsä ei ole olla miesten viihdyttäjä, jos joku niin on erheellisesti luullut.

        Eiköhän Kerttu yritä esiintyä edukseen tv-kameroiden edessä ja on ymmärtänyt laihempana olevan paremman näköinen.


      • Anonyymi

        Jos hakeutuu ammattiin jossa pitää esiintyä televisiossa tai muuten laajoille yleisöille, niin silloin pitää olla asiallisen näköinen ja naisen sellainen että se ei ole masentavaa katseltavaa.


    • Anonyymi

      Pääasia että saa ihailla aina välillä Kerttua ja sen jälkeen vaipua haaveisiin. Ei sillä koolla niin valtavasti ole väliä.

    • Anonyymi

      Kerttu on aivan ihana. Toivottavasti ei ala laihduttamaan, ei nimittäin ole koskaan ollut tarvetta. Ihana nainen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      11
      2784
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      109
      2590
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      178
      2472
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      164
      2127
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1674
    6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1129
    7. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      84
      878
    8. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

      Jos hänet näkisit kahden kesken!!
      Ikävä
      45
      797
    9. Kievarin pöydät

      Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
      Suomussalmi
      15
      742
    10. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      151
      733
    Aihe