Nyt kannattaa kaikkien sähköautointoilijoiden olla tarkkana. Täytyy varmistaa se, että latauspaikoihin on esteetön pääsy, sillä latausta tarvitaan ehkä useamman kerran päivässäkin, jotta akku pysyisi riittävän notkeana. Jos vielä tuontisähköäkin saisi sähköpörssistä kohtuullisella hinnalla, niin ehkäpä se sähköautolla ajaminen hyvässä tapauksessa onnistuukin. Jos ajoakut alkavat suuremmissa määrin lopahtaa kesken ajomatkan, niin nesteessähän silloin ollaan. Fossiilipolttoaineella toimivilla hinausautoilla on silloin sesonkiaika, jolloin taksat voidaan pitää korkeina.
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/meteorologi-ennustaa-siperia-talven-paluuta-lopputalvelle-pelkaan-mita-kay-kevaalle/dc237e7b-ffce-4589-bd4c-9abeacccf661
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/meteorologi-ennustaa-siperia-talven-paluuta-lopputalvelle-pelkaan-mita-kay-kevaalle/dc237e7b-ffce-4589-bd4c-9abeacccf661
Vastaukset 1
Vanhimmat
Tuossa pyrypäivänä viikolla huomasin ohikulkiessani kuinka Helsingissä vanhan jäähallin parkkipaikka oli suljettu puomein ja auraamatta. Kuitenkin kentän laidalla kaksi latauskaappia näytti neljää vihreää valoa että tänne vaan latailemaan.