Suomeen tulossa runsaasti vähemmän tehokasta rokotetta

4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei jaksa Suomen viranomaiset pitää puolta muiden maiden painostaessa ja ehdotellessa milloin mihinkin..?ottakaa te nämä jämä lääkkeet niin me otetaan ne teidän jo sovitut rokotteet eikö vaan..läpi menee kuin väärä raha..ja lahjuksiakin taitaa tuosta viranomainen saada tililleen..!

Äänestä
  • Kiuru ja Marin vastuussa.

    Äänestä

Miks+ei+suomalaiset+tee+lisensillä+90%+rokotetta+itse,rokotteethan+on+joka+tapauksessa+ostettava?+Vai+eikö+Suomi+osaaminen+riitä+edes+rokotteiden+kopiointiin+enää?Jo+on+huippuosaaminen+alas+mennyt+jos+ei+riitä.

Äänestä

Tää on hei ihan ok rokote jos on muutenkin hyvässä kunnossa oleva perusterve nuori.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/suomi-saamassa-runsain-maarin-vahemman-tehokasta-koronarokotetta-mita-eroa-on-silla-antaako-koronapiikki-70-vai-95-prosentin-suojan/8039886#gs.qykvkk

Kiuruko tilasi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu