Tänään kuulin radiosta (autossa) jonkun naislaulajan kappaleen jonka olin kuullut joskus ennenkin, mutta nyt tuli black out. Sanoituksessa mainitaan "radio ja tv" ja mahdollisesti "tulkaa kaikki vastaan, pyydän ainoastaan".
Löytyiskö noilla perusteilla joku, joka tunnistaa kappaleen, laulajan ja jos löytyis vielä linkki sanoihin?
Löytyiskö noilla perusteilla joku, joka tunnistaa kappaleen, laulajan ja jos löytyis vielä linkki sanoihin?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mikä radiokanava oli kyseessä, ja mihin kellonaikaan kuulit kappaleen ?
Biisit.info sivustolta saattaa löytyä vastaus.
https://biisit.info/
Ylen radio suomi ja taisi olla jotain 3 aikoja iltapäivällä tänään. Ylellä on se soittolista, mutta sieltä puuttuu aikaväli 13.58 - 18.02.
Kyllä tuolla biisit sivustolla näkyy koko paivän kappaleet. 3 aikaan soi Carola ja vähän ennen neljää joku Melissa ??
https://biisit.info/soittolista/suomi
Juu, mutta ei löydy, eikä ollut Carola. Autossa oli niin kova meteli, että en kuullut kunnolla, mutta olisko laulaja voinut olla Muska, vähän samantapainen ääni oli ja tyyli. Nuo sanat varmaan joku tietää ja osaa yhdistää.
Olen kuunnellut sieltä soittolistalta kaikki sen kelloajan lähellä olleet kappaleet ja ihme kyllä sitä kuulemaani ei sieltä löydy. Eikö tosiaan kukaan tunnista sitä noiden laulun sanojen perusteella? Ei edes googlekaan.
Kyseinen Einin kappale ei ole biisit infon mukaan tullu Radio Suomesta 21.1, mutta voihan se olla, ettei kaikkien kappaleiden soittoajat näy tuolla sivustolla.
https://biisit.info/kappale/3993/24336
" ... vähän ennen neljää joku Melissa ??"
Tänään onkin Melissan nimipäivä, onnea! https://youtu.be/qmaSq0I7v-4
EINI - Haloo Hela Finland
Jep:
Haloo hela Finland!
Radio ja TeeVee!
Tulkaa kaikki vastaan.
Pyydän ainoastaan:
”Auttakaa!”