perdiesel, vai mistä lyhenne tulee. on sähäkän näköinen ja näyttää lähtevän valoista
wv sdi onko se joku su
aa-peli
92482
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Se on ihan mahdoton peli katto vaikka tästä linkistä
vääntöä on!!!
http://autotalli.fi/crometapp/product/cars/typesearch/public/item.jsp?order=1&list=75856417E75F8E59FE0BC0E7A2D7BB88F4D20F8&id=30.14458&cmd=move0&portal=at&.pkg=83964501
Olen ajanut sellaista tykkiä.
Kaveri osti vaikka olisi samalla hinnalla saanut Octavia turbon, siis pensa.
Sdi ja MB 200d vm -78 tulisi kova kisa.
jee...
Kumpikohan on edullisempi ajella?
Suomessa on 120Km/h maksirajoituksena, eiköhän se sdi sen liiku? Missä tilanteessa liikenteessä pitää kiihdyttää paikoiltaan sataseen mahdollisimman nopeasti?
Jos liikenteessä tulee kiire on syynä oma töppi..
Sitäpaitsi.. ei se octaviakaan oo mikään nopea. Jos haluaa liikkua reippaasti, niin moottoripyörällä sitä voi tehdä - suljetulla radalla!!
Kun kontti on täynnä ja 4 kyydissä voi tulla SDI:llä isää ikivä ja äitiä.
Kuka muuten tällaista koppimopoa tarvii??
Tuollaisella ajelin yhden reissun viime kesänä. Autossa 4 äijää ja niiden tavarat = auto täynnä. Kyllä tuolla aivan OK ajeli. Ei edes hyytynyt pahemmin ylämäissä.
Veikkaisin, että tällaisia tarvitsevat ne, joidenka ei tarvitse silittää autoa ja jutella sille. Toisille auto kun vain on pelkkä kulkine.
eikä ole pätkääkään ikävä !
Veto kun loppuu ni se sit loppuu , sille ei SDI mahda mitään eikä se sen vika ole , se on tarkoitettu varmatoimiseen liikkumiseen paikasta a paikkaan b !
Jos siinä 5 ukkelia on kyydis ni saa aika tarkkaan tsiikata ohituspaikat kun pitäis rekasta ohi päästä , VERRATTUNA TDI MALLISIIN MOOTTOREIHIN !
turha urputtaa et pääsee pääsee ohi ... no pääsee pääsee mut TDI:n jälkeen kyl mies kiihtyy ennemmin kuin SDI , tää on faktaa !
Kyllä SDI on ikävästi kesken jätetyn oloinen kun sitä turbon jälkeen ajaa. Siinä on harmittavasti jätetty moottori tehoja vaille. Pääsee sillä mutkaista tietä näkymättömiin...
Totuus on että tuo sdi kiihtyy samaan tahtiin
0-80 km/h kuin esim 90 hv tdi, mutta sen jälkeen syntyy eroja tdiin hyväksi.