Varatun miehen outo toiminta salasuhteessa

Anonyymi

Olen salasuhteessa varattuun mieheen, itsekin olen varattu. Olen tosi ihastunut mieheen ja uskoin että hänkin minuun. Kun aloimme enemmän tapailemaan sovittiin treffiprofiilien poistosta ja niin teimmekin. Joku aika sitten miehen profiili oli ilmestynyt takaisin, uteliaana kirjauduin toisellekin palstalle ja sieltähän se löytyi. En tiedä mitä teen, harmittaa tosi paljon..ja välillä oikein vituttaa kun olen nähnyt että on käynyt katsomaan onko profiilissa viestejä. Onko tuo jonkinlaista pettämistä minua kohtaan, onko mulla oikeutta olla mustis hänestä. En tiedä mitä teen, yrittäisinkö saada hänet minusta mustasukkaiseksi ja miten. Auttakaa..ehdottaa.. me ollaan vähän päälle 5 kymppisiä..

16

1780

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No tyypillinen mies. Haluaa useita. Todennäköisesti kotonakin saa kelposeksiä.

      • Anonyymi

        Lumpuille lumppuja. Sitä saa mitä tilaa. Miksi oot yllättynyt?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lumpuille lumppuja. Sitä saa mitä tilaa. Miksi oot yllättynyt?

        Minä en ole yllättynyt. En harrasta moisia suhteita.


    • Anonyymi

      Ap sä menetit arvos siinä kohtaa kun suostuit tuohon peliin. Kysyt vielä että saatko olla mustasukkainen? tai että onko "sinua" kohtaan pettämistä.

      Oikeesti?

      Jotenkin tajuaisi nämä kysymykset jos kyseessä olis joku teinien säätö mutta että aikuinen ihminen.

      • Anonyymi

        Nyt sitten vaan kaikki kuvittelemaan ja huvittelemaan, että tässähän on naapurin ansa ja tauno, ikä täsmää ym


    • Anonyymi

      Historiallisen keppoisesti kirjoitettu provonarratiivi helle permanni.

    • Anonyymi

      Voiko tyhmempää olla? Eipä muuta.

    • Anonyymi

      Mulla melkein ihan sama tilanne. Mieli tekis laittaa joku uusi profiili itselle ja alkaa viestitellä että mikäköhän tässä on on homman nimi. Kuitenkin pidän miehestä todella paljon, mutta hän ei sitten taidakkaan pitää minusta tarpeeksi.

    • Anonyymi

      Kerran pettää aina pettää.

      • Anonyymi

        Ei se niin mene!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei se niin mene!

        kyllä useimmiten menee mut ei ehkä aina
        mulla kokemusta vaan että menee saat vaan tietää vuosien päästä


    • Anonyymi

      Aiheesta ja suhteen luonteesta voi jutella. Oletko tehnyt selväksi, että voisit jopa olla suhteessa miehen kanssa? Ehkä mies ajattelee sinusta, että katselet muita?

    • Anonyymi

      Sinähän petät itsekin. Lopeta se,mene puolisosi luo kokonaan sitoutuneena jatkamaan elämääsi hänen kanssaan. Sillä mitään oikeuksia sinulla ei ole varattuun ihmiseen. On hupsuuden huippu vaatia huorintekijänä uskollisuutta toiselta huorintekijältä.

      • Anonyymi

        Kuulostaa siltä, että haluaa puolison olevan uskollinen hänelle samoin rakastajan. Ei se niin kyllä mene yleensä tuollaisissa touhuissa.


    • Anonyymi

      Viisikymppiset pettämisen makuun päässet miehet haluavat panna niin montaa naista kuin vielä ehtivät. Napeilla tai ilman.

    • Saahan sitä olla mustasukkainen, se on aivan normaali tunnereaktio. Se, että tunnet mustasukkaisuutta, kertoo siitä, että tunnet huomattavasti enemmän tuota miestä kohtaan, kuin vain ihastusta tai sivusuhteen kiihkoa.

      Kannattaisi varmaan puhua asiasta tuon miehen kanssa, päivittää tilanteenne, niin että molemmat ovat samalla sivulla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      304
      3011
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      61
      2343
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      348
      2027
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      118
      1794
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      126
      1719
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1385
    7. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      65
      1347
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1337
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1263
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1223
    Aihe