sanoman sadistisin juttu on laittaa kiusaaja Anna Kantola tekemään hs- jutun kiusatun tappamisesta

Anonyymi

Anna Kontula on kytännyt meitä. Anna Kantola käyttää apunaan miestä. Kumpikin tekee jotain rikosuutisia. Heillä on ollut pakkomielle tappaa viattomia sivullisia omissa poliittisia, mielipidekamppailuissaan. Me jouduimme tulilinjalle. Anna Kantola on varakas, nytkin tekee rahaa rikosmässäilyllä tapetusta samalla kun itse huvittelee kiusaamalla lasta.
Katsokaa hänen kasvojaan, niissä näkyy tyhmä välinpitämättömyys ja ennen kaikkea rahanahneus. Sairainta on laittaa kiusaaja tuolle paikalle. Entinen koulukiusaaja. Jutuissa näkee asenteen, hän rakentelee rikollisten hehkutusta. Tulos on, että monet nuoret puukottavat. Jutun voi muotoilla monella tavalla.

2

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Anna Kantolassa ärsyttää hänen tyhmyytensä. Tämä on vähän kuin laittaisi alkoholistin yöpymään alkoon. Laitetaan jonkinlaiseen äärimielipiteeseen eksyneen tytön tekemään juttu kiusaamisesta. Hän kuuluu niihin pakkomielteisiin feministeihin jotka eivät sitä ole. Hänen feminisminsä on yhtä pimahtanutta. Hänen kaverinsa isojätkä tulee hätiin, todellinen feministi siis :)
      Tämä nainen siis keksi minulle poliittisen puolueen! En tunne. Jonkinlainen pöpi. Joku maalitus tässä täytyy olla takana, mutta meneekö tuo akka läpi siellä?
      Nämä siis ovat töissä ja tekevät ns. hyviksille suunnattuja juttuja joihin piilottavat sopivat piiloviestin. Tämä äijä suoraan uhkaili tappamisella yhdessä jutussa. En tiedä oliko kohde minä vai joku muu. No ei ole toistaiseksi tullut tappamaan. Järjettömintä on, että siis koko show on täysin tuulesta temmattu ja vielä ihmisiin joilla ei taatusti ole mitään poliittista kiinnostusta, ei yhtään. Itse olen yhteiskunnallisita asioista kiinnostunut, mutta samantyyliset mielipiteet jonkun muun kanssa eivät tarkoita samaa puoluetta. Jos palstalla on joku muu okei, se ei tarkoita, että tunnen hänet . Tyhmyys on sitä että kykene erottamaan tätä asiaa.

    • Anonyymi

      Nämä samaiset toimittajat sun muuta varmasti käyvät kaikkien poliittisen puolueiden sivuilla, eikö. He kommentoivat, eikö. Mutta kana ei anna muille samaa mahdollisuutta. kanan on sen verran hieno eläin, että hän kyllä suo itselleen kaiken ja on ihan älykäskin itsestään. Feministi ei millään suo toiselle mielipiteen vapautta. Feministin on haettava mies apuun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      299
      7407
    2. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      72
      5736
    3. Kylillä nainen puhutaan

      Että olet heilutellut peittoa yhden, toisen ja kolmannen kanssa. Pitääkö paikkansa?
      Ikävä
      149
      3598
    4. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      147
      3417
    5. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      183
      1766
    6. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      32
      1747
    7. Olet kiva

      Olet kiva :)
      Ikävä
      42
      1404
    8. Miksi haluat alentaa muita?

      Luulin sinua niin erilaiseksi, poikkeavan hyväksi, olin väärässä.
      Ikävä
      22
      1371
    9. Heih! Vieläkö ehtii laittaa auringonkukat kasvamaan?

      Kerkeekö auringonkukat kukkimaan, kun upottaa auringonkukan siemenet kävelyreittien varrella multiin? Vai onko jo ihan
      Maailman menoa
      61
      1359
    10. En mä itke

      sun perään mies. Tykkäsin kyllä. Tykkään vieläkin, mutta kyllä tä tästä. Mun sisällä kuplii kuitenkin jo ilo kesästä ja
      Ikävä
      14
      1246
    Aihe