Puoliso Vankilassa

Onko täällä muita ”tuoreita” puoliskoja, joiden toinen osapuoli on nyt vankilassa? Aikaisemmat ketjut täällä ovat vuosiavuosia vanhoja. Kuinka jakselette, odotatteko tekin hartaasti rakasta kotiin? Onko pitkä tuomio teidän kumppaneilla ja minkäverran jäljellä? Toivon avointa keskustelua.

4

442

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Omassa lähipiirissä ei ole kokemusta tälläisestä tilanteesta ja kehotetaan vain jättämään kumppani. Niin en tee, olen niin rakastunut ja uskon meihin sekä tulevaisuuteemme. Aika kun puolisko on poissa käytän omien ongelmieni korjaamiseen mm. syöminen, mielenterveysongelmat jne. Sekä velvollisuuksiin.

      • Anonyymi

        Ketään ei saa ikinä jättää vankilaan että jos tuomion aikana tulis ero niin vasta sitten kun toine on päässy pois nii sen jälkeen sitten asia erikseen jos edes haluaa erota. Mä en oo koskaan ollu suhteessa jossa puoliso olis ollut vankilassa mutta jos olisin niin en ikinä tekis niin että eroisin tai millään tavalla tuottaisin lisä stressiä kun vankila on kaikille muutenkin niin raskasta nii ei oo mitään reilua enää siviilissä tuoda enempää mitään paineita.


    • Anonyymi

      Mä en ainakaan alkaisi minkään linnakundin kanssa seurustelemaan.

    • Anonyymi

      Toiset ottaa opikseen tuomiosta, vankilassa voi opiskella vaikka ammatin itselleen. Neljä vuotta on mennyt nopeesti, pari kertaa kuussa käynyt kattoon sitä. Elämässä tapahtuu asioita joita ei ikinä voisi kuvitella kohalleen. Ihmisen on käytävä asia läpi, jotta pystyy elään sen kanssa. Se on kasvun paikka. Kaikilta ei onnistu. Vankilasta voi tulla ulos entistä pahempanakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1261
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      878
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      784
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      626
    6. 32
      625
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe