Paljonko velkaa / rahoitusta kk?
Täällä on 0 eur kun olen aina ostanut omaksi, ei viitsi auton takia katsella maksuja.
Osalla taitaa olla autovelka olla pysyvää, siinä pitää valehdella itselle jos auton käytön kuluista unohtaa laskea ylivoimaisti suurimman kulun.
Täällä on 0 eur kun olen aina ostanut omaksi, ei viitsi auton takia katsella maksuja.
Osalla taitaa olla autovelka olla pysyvää, siinä pitää valehdella itselle jos auton käytön kuluista unohtaa laskea ylivoimaisti suurimman kulun.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mitä ihmeen velkaa autoon? Voi ihme, miksi?
Ei yhtään velkaa. Pari vuotta sitten vähän taskun pohjaa kouraisin ja ostin uuden Nissan Leafin.
Suoli24 palstallahan ei pyöri kuin varakkaita autoilijoita...
Kyllähän heti oston jälkeen oli vähän aikaa maksueriä, mutta ei ole ollut enää aikoihin. Nyt olisi pankkitilillä odottamassa uuden pikkuauton hinta, mutta kun se ei riitä sellaiseen uuteen autoon jolla ajan nytkin niin ei ole kiire vaihtoon.
Auton maksamisen kk kuluja pyöreä 0eur. Ja hinta/laadultaan huippu hyvä.
On siis halpaa omistusta ja varsinkin käyttöä. Ilmainen bensa
N.25 tonnia velkaa jäljellä.vuoden vanha auto jonka ostohinta n.70 tonnia.vanha vaihdossa ja rahaa päälle jonku verran.eipä tuo haittaa.töissä käydään sitä varten että voi jotain laitella.
Vain hullu ostaa auton velaksi autossa kun hinta tippuu nopeempaa mitä jotku maksaa kk eriä hullua.
No nyt on nolla kun ostin niin halvan auton että rahat löytyi taskun pohjalta. Edellinen oli kalliimpi. Makselin sitä pari vuotta ja sen jälkeen ajoin vielä 10 vuotta ilman kuukausieriä. Ihan ok oli sekin.