Pattayan Martta.

Anonyymi

5

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Asiallinen kirjoitus. Kiitos linkittämisestä!

      • Anonyymi

        Tässä tuo maio kirjoitus linkin takaa;

        "Kotimaiset sotanorsumme ovat paikallisten poikamiesten naurun, hyväksikäytön, ivan ja pilkan kohteina näiden etsiessä rakkautta minkä ovat kotimaassaan menettäneet.

        Tiedän kyllä etteivät toimeliaat varakkaat poikamiehet Turkiin lomillaan matkusta joten pohdintani on pelkästään hypoteettinen.
        Turkkilaiset vahtivat perheen tyttäriä vakavan mustasukkaisesti; toki insesti on maassa aivan tavallista joten puutteessa eivät kiimaiset likat suinkaan joudu olemaan.

        Jos suomalainen mies onnistuisi jollain ihmeen tavalla päästä kopeloimaan paikallista tyttöä niin siinä on likan henkiriepu höllässä. Silloin perheen kunnia on mennyttä jota ei pelasta mikään muu kuin kunniamurha eli suvun on tapettava tyttö. Tätä Islam edellyttää; muu ei perheen kunniaa pelasta.

        Myös Pohjoismaihin ja muualle Eurooppaan muuttaneet perheet noudattavat näitä perinteitään; satoja jollei tuhansia tyttöjä on kunniamurhattu.

        Kehotan vakavasti poikamiehiä matkustamasta Turkkiin etteivät vahingossakaan joutuisi moisen tragedian käynnistäjiksi."

        PS. Jostakin syystä ystävämme Senssu(?) ei salli sitä, että tähän kirjoitukseen pohjautuen uusi aloitus tehtäisiin. Miksiköhän?


      • Anonyymi

        Näinhän minä kiittelen itseäni ja taputan olkaani.


    • Anonyymi

      Amalia lähetti Marttakerhon puheenjohtajalle liittymispyynnön. Hän haluaa Marttakerhon etäjäseneksi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      49
      5138
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      67
      2925
    3. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      275
      1396
    4. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      72
      1133
    5. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1114
    6. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1085
    7. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      128
      1058
    8. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      74
      1054
    9. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      169
      1030
    10. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      49
      914
    Aihe