Luetavissa näillä palstoilla.
Antoisia lukuhetkiä!
Antoisia lukuhetkiä!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
On heillä kovin kevyet eväät kunnan kehittämiseen.
Joka toisessa lauseessa uhkailua
Tämähän on persuiluareena, täällä persut trollaa minkä päivästä toiseen. Ei tällä mitään arvoa ole.
Kyllä tästä voi johtopäätöksinä vetää sen että keskustalla on kova huoli vaalimenestyksestä, likasanko kädessä kokoomuslaiset ovat myös ryhtyneet somessa vaalikampanjaan jolla ei voi kuin hävitä.
Olisin enemmän huolissani siitä persusakista, niistä jotka eivät osaa kunnolla äidinkieltään saati sitten muutakaan.
Takinkääntäjät.
https://demokraatti.fi/akillinen-tayskaannos-eduskunnassa-nain-kaantyi-kokoomuksen-takki-rouva-puhemies-emme-me-jaa-kaipaamaan-aktiivimalia
Mutta kokoomuslaisethan on koulutettuja, sivistyneitä, hyvä käytöksisiä ja yhteistyökykyisiä. Vain kokoomuslaiset osaa, vain kokoomuslaiset tietää, vain kokoomuslaiset on parhaita.
Viddu mitä pskaa. Ovat limanuljaskoja.
Alun lauseet ovat ihan totta, lopussa parissa lauseessa menetit jo mielenrauhasi. On niitä välkkyjä myös kepussa ja demareissa.
Suoraan sanottuna ei käy kateeksi kokoomuksen puoluetoimistoa, jonka pitää muutamassa kuukaudessa keksiä vastaus miten kokoomuksen pormestariehdokas Kirsi Piha erottuu vihereistä ja Anni Sinnemäestä?
"Piha ei myöskään kysyttäessä osaa sanoa, mikä hänet erottaa Sinnemäestä tai vihreiden kuntavaaliteeseistä."
Kirsi Piha taas asemoituu kokoomuksen sisällä liberaalimmalle puolelle. Hän muun muassa korosti HS:n haastattelussa marraskuussa, että monikulttuurisuus on Helsingille tärkeää. Marraskuun lopussa HS:lle antamassaan haastattelussa Piha kertoi haluavansa, että Helsinki on avoin ja monikulttuurinen
Tätä minäki oon miettiny koko päivän, saa nähärä tulooko eres uni silimähän.
Kokoomuksesta on paljastunut viimeaikoina koppavien juppien temmellyskenttä, fiksuimmat ymmärtä jättää uppoavan laivan.