Hei kaikille!Kertokaapa sellaiset jotka ovat ottaneet permanentin,että paljonko maksoi ja millaisia erilaisia permanentteja voidaan tehdä?? Millaisen sinä otit? Haluaisin ottaa permanentin,mutta en tiedä kävisikö se minulle..Kuinka nopeasti permanentti kasvaa pois? Harmittaa vaan,kun se on ilmeisesti aika kallista ja sitten jos se ei oikeen kestäkään mun hiuksissa:/..Kun satun omaamaan tällaiset suorat ja sileät hiukset,jotka lässähtävät nopeasti,jos yrittää vähäänkään tupeerata tms. No,pitääpä nyt miettiä:) Olisin kiitollinen kaikista mahdollisista vinkeistä/kommenteista!
Permanentista..
Wannabe curly
1204
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Olen ottanut säännöllisesti permiksen joka vuosi ainakin 5-6 vuoden ajan. Ensimmäiseni kesti about viikon, sillä hiukseni olivat niin "pinnoitetut" ja liian hyväkuntoiset, etteivät laskeneet aineita lävitse kunnolla. Tämä johtui osakseen rasvaliukoisesta silikonista.
Myöhemmin on onnistunut lähes aina, vain pieniä niskahiuksien paloja on tapahtunut, mutta on aina kestänyt erittäin hyvin. Siis niin kauan, kunnes on kasvanut pois. Minulle tosin on aina tehty kaikkein pienimmillä rullilla ja vahvimmilla aineilla, mutta silti! Viimeksi hiukseni olivat paikoittain niin kuivat, että parturi pelkäsi tehdä permistä, hyvin onnistui kumminkin tehohoidon avulla!
Permisten hinnat vaihtelevat hirmusti paikoista riippuen, 80-40 € keskipitkiin hiuksiin pelkästään, että kannattaa soitella eri paikkoihin.
Permiksejä voidaan tehdä erilaisilla rullilla erilaisiin hiuksiin lukemattomilla tavoilla!
Ei kun ottamaan kiharoita, itse jäin niiden lumoihin :)