Oikaistaanpa emävaleita EU:n synnystä!

Anonyymi

"Asiakirja: EU sovittiin jo Hitlerin pöydällä"

Niinkö? Milloin? Miksei Hitlerin arkistosta löydy mitään tällaista?

tiedusteluraportti
18.06.2018 11:05
Ilmoita

"Sodan viimeisinä päivinä ranskalaisagentti onnistui soluttautumaan vuonna 1944 SS-johtajien ja teollisuuseliitin - pääosin juutalaisten hallussa - kokoukseen, jossa oli tärkeää sopia Saksan selviäminen sodan jälkeen hävinneenä osapuolena . Tästä kokouksesta kertoo Yhdysvaltain sotilastiedustelun raportti EW-Pa 128. Asiakirja tunnetaan nimellä Red House Report."

Sota loppui vasta toukokuussa -45.Miksei yksikään tutkija ole käyttänyt raporttia lähteenä?

#Se on yksityiskohtainen selonteko salaisesta tapaamisesta Maison Rouge Hotelissa Starsbourgissa elokuun 10. päivänä 1944. Siellä natsiupseerit määräsivät Saksan johtavimmat teollisuusomistajat suunnittelemaan Saksan sodanjälkeisen uudelleenrakentamisen sekä aloittamaan valmistelut natsien valtaanpaluulle ja toiminnalle "vahvan saksalaisen imperiumin" hyväksi. Toisin sanoen kyseessä oli "neljännen valtakunnan" valmistelu.#

Tällainen kokous on voinut olla,mutta muuten kertomukseen kannattaa suhtautua hyvin varoen. Upseerit eivät määränneet Saksan teollisuudesta,vaan varustelu- ym ministerit Hitlerille vastuussa.

"Kolmesivuinen tiiviisti kirjoitettu salaiseksi merkitty raportti, joka kopioitiin Iso-Britannian upseereille ja lähetettiin lentopostitse Yhdysvaltain ulkoministerille Cordell Hullille, sisältää yksityiskohtaiset tiedot kuinka teollisuuseliitin tuli toimia yhdessä natsien kanssa Saksan talouden jälleenrakentamisessa mm. kanavoimalla rahoja Sveitsin kautta."

Jo tämä veti tuolin suunnitelman alta.

"Suunnitelman mukaan heidän tuli järjestää salaisten kulissiyhtiöiden verkosto maailmalle ja olosuhteiden myöhemmin parantuessa ottaa jälleen Saksa johtoonsa."

Kertokaapa,miten tuo onnistui?

"Teollisuusryhmään kuului edustajia Volkswagenilta, Kruppilta ja Messerschmittiltä. Myös laivaston ja varusteluministeriön edustajat olivat paikalla. He päättivät, että neljännestä valtakunnasta ei tulisi sotilaallinen vaan taloudellinen imperiumi - eikä yksinomaan saksalainen."

Ja millähän eväillä tuollainen päätös tehtiin? Saksassa oli tuolloin vain yksi päättäjä,joka ei näy olleen kokouksessa mukana. Vai eikö mestarivakoilija tunnistanut häntä? Hitlerin lisäksi Göring oli talouden mahtitekijä nelivuotissuunnitelman johtajana. Ilman näitä kahta ja keskeisiä ministereitä ei tuollaisia päätöksiä toimeenpantu.

"Natsi-Saksa vei massiivisia omaisuuksia ulkomaille puolueettomien valtioiden kautta. "

Saksa oli pommituksien ruhjoma ja konkurssitilassa.Mistä tuollaiset resurssit?

"Saksalaiset yhtiöt järjestivät etäpesäkeyhtiöiden verkoston ulkomaille. Saksan talous nousi verkoston avulla pian vuoden 1945 jälkeen."

Täyttä pötyä. Saksa oli miehitetty ja myös kahtia jaettu.Ulkomaille sijoitettu saksalaisomaisuus takavarikoitiin.
Läntinen osa alkoi saada jälleenrakennukseen Marshall-apua USA:sta,kuten muukin läntinen Eurooppa. Saksan raha mitätöitiin ja uusi valuutta otettiin käyttöön.Natsien mahdolliset rahastot menettivät arvonsa.

Ensimmäiset yhtymisajatukset esitti Englannin pääministeri Churchill 1946.

"Kolmas valtakunta tuhottiin sotilaallisesti mutta vahvat natsiajan pankkiirit, teollisuusmiehet ja julkiset virkamiehet ("demokraateiksi" muuttuneina) menestyivät pian uudessa Länsi-Saksassa. Siellä he työskentelivät uuden tavoitteen eteen: Euroopan taloudellinen ja poliittinen integraatio."

Natsiajan talousmiehiä otettiin takaisin tehtäviinsä yritystensä jälleen rakentamiseksi. Poliittista valtaa heillä ei ollut.

Valtioiden yhteistyö alkoi OEEC:npuitteissa -48.Saksalaisia ei ollut määräävissä asemissa.

"Raportin kirjoitti ranskalainen vakooja, joka oli läsnä Strasbourgin tapaamisessa 1944. Raportti antaa harvinaislaatuisen kokonaiskuvan tapahtumista."

Saattoi kirjoittaakin,mutta enemmän kuulopuheista ja vilkkaasta mielikuvituksestaan ,kuin omista havainnoistaan. Kyseessä voi myös olla sepite,johon viittaavat alkuperäistekstin monet asiavirheet.
Tekstiin uskovalla täytyy olla erittäin puutteellinen Natsi-Saksan asiantuntemus.

Mutta mistäpä tätä roskaa toistaville palstan idiooteille olisi sellaista kertynyt?

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei tunnu löytyvän EU-vihaajilta edes yritystä totuuksien kumoamiseen...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      196
      22552
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      99
      9829
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      53
      7733
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      95
      6502
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      193
      6227
    6. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      64
      5830
    7. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      61
      5330
    8. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      51
      5223
    9. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      121
      4863
    10. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      107
      4564
    Aihe