Vihaiset miehet

Anonyymi

Miksi seurustelevat/vakiintuneet miehet kyyläävät jatkuvasti sinkkunaisia, haukkuvat ja vähättelevät heitä ja ovat kartalla heidän joka ikisestä liikkeestään.... Kun kuulevat sinkkunaisen vakiintuneen, alkaa huorittelu yms... Missä vika?

7

52

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikö kaikki tuollainen ole aina tapana leimata kateudeksi? En tosin ole koskaan tuollaiseen törmännyt. Kuullostaa hieman erikoiselta.

      • Anonyymi

        Voiko ko. Käytös kertoa siitä että miehet ovat homoja?


    • Anonyymi

      Monenko käyttämä olet?

    • On siitä suomalainen sananlaskukin: "Happamia, sanoi kettu pihlajanmarjoista."

      Psykologiassa ilmiöta kutsutaan arvon kieltämiseksi. Arvokas asia, mitä ei voi saavuttaa, synnyttää kognitiivisen dissonanssin, epämiellyttävän tilan. Tuntemusta pyrkii hepottamaan uskottelemalla itselleen, ettei se niin arvokas olekaan.

    • Anonyymi

      Ketjussa on tällä hetkellä 5 viestiä. Sääntöjenvastaisia viestejä on poistettu 2 kappaletta. 😂😂

      Vihaiset miehet yrittävät vastata, mutta heidän ilmaisunsa on liian vihaista! 😂

    • Anonyymi

      Nää miehet ovat palstan termein jotain ätmejä, jotka kuitenkin ovat naisen saaneet tai suostuneet ottamaan sen naisen mitä saaneet ovat. Ovat kuksineet ja ehkä jälkikasuvuakin saaneet näiden ämmiensä kanssa, ja nämä heidän ämmänsä eivät sitten ole varsinkaan enää vähissäkään määrin viehettäviä naisena. Nää miehetkin kyllä vievät naiset varsinaisilta ätmeiltä, siltikin vaikka olisivat näitä rumempia tai muuten oikeasti statukseltaan huonompia. Siis nääkin miehet vievät naiset varsinaisilta ätmeiltä koska naiset kuitenkin arvostavat näitäkin miehiä enemmän, siksi kun näillä on sentään naiskokemusta. Kaikille naisille varsinainen ätmi on täydellinen turnoff juurikin siksi, kun hänellä ei ole naistenkäsittelykokemusta.

    • Anonyymi

      Miehet ovat vaan niin tyhmiä luonnostaan..

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      233
      10723
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      72
      2952
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      82
      2648
    4. 88
      2520
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      151
      2212
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      267
      2089
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1451
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1425
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      127
      1293
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      35
      922
    Aihe