Vihaiset miehet

Anonyymi

Miksi seurustelevat/vakiintuneet miehet kyyläävät jatkuvasti sinkkunaisia, haukkuvat ja vähättelevät heitä ja ovat kartalla heidän joka ikisestä liikkeestään.... Kun kuulevat sinkkunaisen vakiintuneen, alkaa huorittelu yms... Missä vika?

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikö kaikki tuollainen ole aina tapana leimata kateudeksi? En tosin ole koskaan tuollaiseen törmännyt. Kuullostaa hieman erikoiselta.

      • Anonyymi

        Voiko ko. Käytös kertoa siitä että miehet ovat homoja?


    • Anonyymi

      Monenko käyttämä olet?

    • On siitä suomalainen sananlaskukin: "Happamia, sanoi kettu pihlajanmarjoista."

      Psykologiassa ilmiöta kutsutaan arvon kieltämiseksi. Arvokas asia, mitä ei voi saavuttaa, synnyttää kognitiivisen dissonanssin, epämiellyttävän tilan. Tuntemusta pyrkii hepottamaan uskottelemalla itselleen, ettei se niin arvokas olekaan.

    • Anonyymi

      Ketjussa on tällä hetkellä 5 viestiä. Sääntöjenvastaisia viestejä on poistettu 2 kappaletta. 😂😂

      Vihaiset miehet yrittävät vastata, mutta heidän ilmaisunsa on liian vihaista! 😂

    • Anonyymi

      Nää miehet ovat palstan termein jotain ätmejä, jotka kuitenkin ovat naisen saaneet tai suostuneet ottamaan sen naisen mitä saaneet ovat. Ovat kuksineet ja ehkä jälkikasuvuakin saaneet näiden ämmiensä kanssa, ja nämä heidän ämmänsä eivät sitten ole varsinkaan enää vähissäkään määrin viehettäviä naisena. Nää miehetkin kyllä vievät naiset varsinaisilta ätmeiltä, siltikin vaikka olisivat näitä rumempia tai muuten oikeasti statukseltaan huonompia. Siis nääkin miehet vievät naiset varsinaisilta ätmeiltä koska naiset kuitenkin arvostavat näitäkin miehiä enemmän, siksi kun näillä on sentään naiskokemusta. Kaikille naisille varsinainen ätmi on täydellinen turnoff juurikin siksi, kun hänellä ei ole naistenkäsittelykokemusta.

    • Anonyymi

      Miehet ovat vaan niin tyhmiä luonnostaan..

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      6483
    2. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      290
      5454
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      98
      4151
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      52
      2900
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      27
      2874
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      120
      2093
    7. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      47
      2030
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1767
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      72
      1301
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      159
      1151
    Aihe