tervehdys ystävillenne tai jokin lahjan? Mulla on nyt korttien teko työpöyälläni, teen kortin jokaiselle hoivan asukkaalle. Jokainen heistä saa ainakin yhden kortin ystävänpäivänä, hoitajien allekirjoittamina.
Se on pieni asia muistaa vanhuksiaan; jotka ovat yksinäisiä ja suurin osa jo sinkkujakin. (kun puoliso on nukkunut pois.)
Nyt kun tapaamisetkin ovat käytännössä hyvin vähäisiä, (paitsi videopuhelut) niin ystävänpäiväkortti, tai kukkalähetys... jokin huomion osoitus olisi toivottavaa.
Toki mä lähetän näitä kortteja ihan omille henk.koht. ystävillenikin, postitse.
Perheelleni, vanhempani systeri; teen ravintola tasoisen juhlaillallisen sekä täytekakkua kahvin kera jälkkäriksi.
...tuskin tarvitsee allekirjoittaa tätä
Huomenta,se on helmikuu ja ystävänpäivä on 14.02, joko olette suunnitelleet lähettä
8
113
Vastaukset
- Anonyymi
Ei vielä suunnitelmia, voi olla että jää lähettelemättä.
- Anonyymi
No jos ett lähetä korttia niin soita edes,jollekin yksinäiselle ja toivota hyvää ystävänpäivää.
Se saattaa olla päivän kohokohta, yllättävä yhteydenotto ja ystävänpäivä toivotus.
Mä tiedän ett joskus jokin pieni teko t. ele, tekee vanhuksen onnelliseksi koko päiväksi.
Sks mä näitä korttejakin väsään, heille jokaiselle omansa.
Hyvää ystävänpäivää sinullekin; näin etukäteen ja kiitos vastauksestasi.
Eipä oo tullut koskaan läheteltyä, mutta ehkäpä nyt lähetän rakastajattarelleni seksikkään kuvan itsestäni
- Anonyymi
Melko rohkeaa 🤭
- Anonyymi
Sellaisenko, jossa vehjes pilkistää piilosta hieman.
- Anonyymi
Palstalaisilla ei ystäviä ole. Palstan sinkut on yksin eikä kavereita ole.
En aio. En oo muutenkaan mikään korttien lähettelijä, en lähetä edes joulukortteja nimppari- tai synttärikorteista puhumattakaan.
Sitä paitsi tänä vuonna olen "matkoilla", kuten olin viime ja toissa vuonna. Synttärit kun sattuu edelliselle päivälle, niin pääsee aina välillä pois. Tosin tänä vuonna menen vaan kuntoutukseen, mutta viime ja toissa vuonna olin rajojen ulkopuolella.- Anonyymi
Olen perinteisesti lähettänyt kortit kahdelle ystävälleni, jatkan perinnettä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 72812
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104678- 35547
- 46540
- 40535
- 29532
- 31520
- 50500
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?31480- 35434