Tuomiopäivän sijasta ihmiskunta lähestyy paratiisia

Selvä merkki siitä on ihmisten eliniän merkittävä piteneminen jo pelkän viime vuosisadan aikana.

Tuomiopäivän ennustajat ovat väärässä. Lopunajat eivät ole todellakaan käsillä vaan koko ihmiskunnan paratiisin aika on ovella.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

51. Hänen opetuslapsensa sanoivat hänelle, ”Milloin tulee loppujen kuolleiden hetki, ja milloin tulee uusi maailma?” Hän sanoi heille, ”Mitä odotatte tulevaksi on jo tullut, mutta ette tiedä sitä.”

Äänestä

Maan akseli heilahtaa ja kartat muuttuva täysin erinäköisiksi. Kourallinen ihmisiä jää johonkin maapallon kolkkaan uuden ihmiskunnan siemeneksi. Siinä paratiisiä kerrakseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Selvä merkki siitä on ihmisten eliniän merkittävä piteneminen jo pelkän viime vuosisadan aikana.

Tuomiopäivän ennustajat ovat väärässä. Lopunajat eivät ole todellakaan käsillä vaan koko ihmiskunnan paratiisin aika on ovella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu