Ei se mikään oma päätös että mä työttömänä.

Ei se mikään oma päätös että mä tässä olen työtön ja nostan tukia vaan täytyy noudattaa työvoimapoliittisia päätöksiä mitä tehdään. Tai olkaa vaan työttömiä mutta yhteiskunta kustantaa 0 euroa.
Säälittävää lukea köyhyyspalstalla ihmiset vaan kotona masentuneena passiivisagressiivisessa tilassa.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jopa nuoret viihtyvät joutilaana ja hups siinä samalla kehittää itselleen päihdeongelman.

Äänestä

No kerroppa mitä päätöksiä tässä noudatetaan? Kyllä minä olen tässä työtön ja nostan tukia kaikki mitä saan. Ei ole mitään päätöksiä mulle tullut mitä pitäs noudattaa. Yhteiskunta kustantaa, etkö tiennyt???? ;) Sieltähän ne korvausrahat tulee, hyvä kun tulee.
Oletko masentunut? Miksi? Ryhdy työttömäksi, sillon ei masenna,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei se mikään oma päätös että mä tässä olen työtön ja nostan tukia vaan täytyy noudattaa työvoimapoliittisia päätöksiä mitä tehdään. Tai olkaa vaan työttömiä mutta yhteiskunta kustantaa 0 euroa.
Säälittävää lukea köyhyyspalstalla ihmiset vaan kotona masentuneena passiivisagressiivisessa tilassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu