Nyt kannattaa ostaa iso asunto kunnon velalla!

Anonyymi

Et ole mitään jos kämpän hinta on alle 700 000€. Näin erotut köyhistä, marininkin asunto vain 500k...todella köyhää.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voisiko Suomessakin tehdä velansiirtoa kuten EU:ssa, Suomi ottaa lainaa Italian puolesta? Suomen rikkaat voisivat ottaa Suomen köyhien puolesta lainaa, jotta nämä voisivat ostaa asunnon. Niinhän sosialismi toimii.

    • Anonyymi

      Kokoomuskin näyttää vihreää valoa EU:ssa tulon- ja myös velansiirrolle.

      Tuomioja, SDP:n kansanedustajakonkari on sitä mieltä, että velansiirrosta pitää tehdä pysyvä järjestelmä. Tuomioja Halosen kanssa tuotatti Liberian kansanmurhaajan Suomeen. Kaiken maailman kansanmurhaajien tekemät raakalaisteotkin nekin sälytetään Suomen yhteisvastuulle sekä taloudellisesti että muuten.

      Historia toistaa itseään. EU taitaa olla globaali sosialistinen järjestelmä, jossa Suomi on häviäjä ja nettomaksaja. Suomen köyhät siitä kärsivät, eivät Tuomiojan ja Halosen kaltaiset ökyrikkaat, jotka ovat kovin saitoja henkilökohtaisen omaisuuden suhteen.

      • Anonyymi

        Se on totta. Maailmassa tasataan maiden välillä köyhyyttä, ei rikkautta. Jos köyhissä maissa ihmisten elintaso hieman nousee, se vastaavasti laskee rikkaiden länsimaiden köyhillä.

        Sitten maailmanpelastajat ihmettelevät, miksi äänestetään kansallismielisiä. Mistähän tuo johtuisi? Mikseivät maailmanparantajat maksa hyviä töitään omasta pussistaan?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      165
      6084
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1684
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1478
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1240
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      43
      849
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      28
      824
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      91
      785
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      759
    9. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      709
    10. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      218
      692
    Aihe