EU puolustaa kiivaasti etnonationalisti Navalnyitä
onhan se jotenkin huvittavaa. Millä tavalla Navalnyi olisi parempi kuin Putin?
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Onhan se jotenkin nurinkurista.
- Anonyymi
Syy on havaittavissa, kun asiaa tarpeeksi miettii.
Putin tunnetaan kansallismielisenä, mutta silti pragmaattisena virkamiehenä joka on nostanut venäjän siitä syöksykierteestä jossa se oli Jeltsinin ja oligarkkien ristiaallokossa.
Jos Navalnyi saataisiin presidentiksi, niin valtion politiikasta tulisi uudelleen tempoilevampaa, rasistisempaa ja arvaamattomampaa. Venäjä muuttuisi enemmän maailmanpolitiikan "pahikseksi" jollaisena se nähtäisiin mieluummin kuin varteenotettavana maailmanpolitiikan kilpakumppanina. Kun USA:ssa on vallalla Biden, niin paluu yksinapaiseen maailmaan koetaan jälleen houkuttelevana vaihtoehtona.- Anonyymi
Venäjällä voisi elää ja hengittää vapaasti, sekä saada elintaso nousuun Moskovan ulkopuolella.
Köyhyys on surkeeta maaseudulla, kaasu-ja öljyrahat menevät oligarkeille ja rosvotaan muualle, kansa ei saa juuri edes muruja.
Soditaan mualla : Ukraina, Syyria .
- Anonyymi
Navalnyj on venäjän persu.
- Anonyymi
Navalyin tehtävä on herättää Venäjän kansa tiedostamaan, että vääryydellä ei voi hallita. Putinin vallan pönkittäjät ovat kohta ahtaalla, kun nokkamies menettänyt arvostuksensa. Nuoret kun nousee kapinaan, vanhat saa väistyä. Ei auta pelottelu enää. Navalyin pääsi nakertamaan aukon tähän luottamukseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stockmannista kirpputori
Laatutavaratalosta kirppariksi, niin se maailma muuttuu. Pöly ja tunkkaisuus leijailee sieraimiin kun astuu Stockalle kirppariin, ennen tuoksui parfyy1749416Mistä ihmeestä te saatte voimaa
En jaksa enää tätä koronaa. Tuskin olen ainoa ja voisi sitä pahemminkin olla, mutta en silti enää jaksa. Aloitetaan nyt vaikka sillä, että minulla on3657018Miksi koronan annetaan nyt levitä?
Miksi rajoitustoimet ei astu voimaan heti. Nyt annetaan lomalaisten levittää virusta ympäri maata. Lisäksi rajat on auki ja virus leviää sieltäkin. Tä3604521Miksi suomalaiset eivät lähde mellakoimaan kaduille?
Minä pitkän työuran ravintolayrittäjänä tehneenä ja kohta kotini, kesämökkini ja yritykseni menettäneenä, olisin valmis lähes mihin vain, seurauksista2262235