Työpaikallamme tuli nainen joka ihan avoimesti kulkee lanteet keinuen ohuessa paidassa tissit alta kuultaen miehiä varattuja ja vapaita kiusoitellen ja huvittaen ja tekee samalla selväksi että mies löytyy kaverit pitävät häntä ihastuttava mutta itseä ottaa päähän ja mietin mitä tekisin...
Voiko flirttailu olla kiusaamista?
5
170
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän se silloin ole kiusaamista jos nainen sen flirttailun tekee, mutta auta armias jos mies sen tekee niin on firman kaikki feministit syyttämässä sinua seksuaalisesta ahdistelusta.
- Anonyymi
Oisko firma maksanut mokoman flirttailun, että tyypit pysyy töissä koeajan yli..
- Anonyymi
Töissä on asiallinen pukeutuminen sallittua. Naiset eivät voi mitään miehistä poikkeavalla ulkomuodolle,mutta käyttäytymisen tyylille ja pukeutumisella voivat. Oisko työnantajan asia,puuttua häiritsevää tyyliin?
- Anonyymi
Tuollainen lisää työntekijöiden työn tuottavuutta kummasti. Jokainen haluaa esittää parasta osaamistansa saadaksensa flirttaajan hyväksynnän.
- Anonyymi
Ei flirttailu ole sinun ongelmasi vaan niitä probleemia taitaa olla työpaikan rakenteissa ja työyhteisössä yleensä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 695216
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai604650Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1254591Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3381937- 861559
- 921514
- 2571466
- 3331131
- 200981
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.51913