Alkaa riittämään

Missä iässä olette saaneet sairauseläkkeen työperäisen vitutuksen tai kauniisti ilmaisten masennuksen vuoksi?
3162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei koskaan, vaan tehtävä koko elämä sitä työherkkua minimipalkalla ja hajottava viimeistään sitten kun eläke herkku alkaa ja almujonossa roikkuminen edessä.
Työperäistä vitutusta on aivan liian paljon ja siihen järjettömyyteen halutaan lisää lapsia kärsimään?

Ei mikään ihme, jos nykynuoret alkavat oireilemaan pahoinvointiaan kun vasta alussa tämän järjestelmän ideasta joka selvinnyt heille aivan liian aikaisin.
Palkintoa ei työstä saa, lähinnä erinäisiä ammattisairauksia joista saa nauttia sitten eläkkeellä ollessa.

Kyllä niin mielensä pahoittaa monet jos vielä täysillä kulkee eläkkeensä kynnyksellä.

Onneksi on vain yksi elämä ja sekin rajallinen!

Äänestä
  • Nykynuoret on nähnyt kuinka 90-luvulla syntyneet milleniaalit on kärsineet ja kärsii yhä kun heille syötettiin valheita ja ei ollut mitään esimerkkejä tulevasta. Nykynuorilla on nyt esimerkki miten käy ja osaavat varautua etukäteen tulevaan, ollen siis paljon viisaampia.

    Äänestä

Onneksi on jo vanha ukko ettei tarvii mennä väkisin kituun tollasiin paskaduuneihin, on tästä ikärasismista hyötyäkin jos vaan omillaan pärjää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Missä iässä olette saaneet sairauseläkkeen työperäisen vitutuksen tai kauniisti ilmaisten masennuksen vuoksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu