Tuntuu, et on hyvinkin yleistä nämä yhden illan jutut varsinkin nuoruusvuosina.. Aikansa niitä harrastettua tuleeko koskaan sellaista oloa, et ne vois lopettaa... Tarkotan missä iässä sen takia baariin ei enää lähdetä.. ja loppuuko ne vasta sitten, kun löytyy se OIKEA?
kiinnostaa vaan lukea miehisiä ajatuksia asiasta..
kiinnostaa vaan lukea miehisiä ajatuksia asiasta..
Vastaukset 5
Vanhimmat
kukaan ei uskalla vastata.. ei sit mitään..
ruusunnuppu, odotan mielenkiinnolla myös mitä miehet vastaa..
N23
Sitä oikeaa ei ole vieläkään löytynyt. Mutta en ole liioin yhdenillan suhteitakaan harrastanut vaikka baareissa tulee käytyäkin edelleen, syynä enemmänkin ujohko luonteeni.
Kaippa sitä baareissa tulee käytyä niin kauan kuin on sinkku. Tosin en enään joka viikonloppu ole menossa, ehkä kerran kuukaudessa ja kesäisin enemmän.
...en ole harrastanut baari-iltoja enkä yhdenillan juttuja. Olen savuton ja raitis 28v mies. Aika tylsä tyyppi siis...
Paljon on harrastettu yhden illan juttuja ja vielä enemmän yritetty. Tuossa 27-28 v tuli vastaan ikä, ettei enää napannut. Näin myös monilla tutuilla... Mieluummin kotona tai kavereiden kanssa korttia. Eikä oikeaa ole löytynyt.
Toinen asia on ihmiset, jotka ovat "nuoruusvuotensa" seurustelleet ja ovat kolmekymppisinä sinkkuja. Silloin vauhti on hurjaa.
joka viikonlopun jälkeen (oli flaksi käynyt tai ei).Se olo kuitenkin menee ohi yleensä jo keskiviikkoon mennessä.Mä tarvitsisin ns. arkiavovaimon,muijan jonka kans vois hengailla ma-pe ja viikonloput hän vois kyläillä vaikka mutsinsa luona.