Vai kokonaan hulluja?
Oletteko puoli hulluja
Anonyymi
3058
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Enköhän minä ole ihan täyshullu
varttihullut pääsee helpoimmalla :)
Ehkä joissakin asioissa.
Minut on työvoimatoimistossa leimattu hulluksi. Siellä työkkärin oma asiointi sivulla lukee mun tiedossa että ei kontaktoida eli eivät ota yhteyttä. Olen siis hullu työtön. Kerran meinaan huusin sille yhdelle kurpalle suorat sanat kun se väitti että olen työkyvytön vaikka olen täysin terve. Yritti pistää minua kuntouttavaan orjatyöhön ja aloin vaatimaan perusteluita että millä perusteella tarviin kuntouttavaa työtä kun olen täysin terve. Siitä sitten suutuin ja haukuin sen ämmän lyttyyn ja se lopettu asiakkuteni.
Kai se riippuu hulluuden määritelmästä.
Ihan täyspäinen en ainakaan taia olla.
mihin tarviit tätä tietoa?
Ei kyseistä tietoa oikeasti tarvitse.
Vartti.
Normaali savolainen, eli täyskaheli. 😜
Puolihullu on parempi. Lisää saavutettavaa ja opittavaa . Aina voi lisätä puolikkaaseen.
hullun paperit armeijasta
Olivatko aiheesta vai keplottelitko vain itse pois armeijasta/sivarista?
Alikessun paperit armeijasta, kessuksi kertausharjoituksista. Hulluudesta en osaa sanoa, mutta puoliksi reuho olen.
Terveisin: Puolireuho
Pikkasen reuho voi olla, kunhan ei oo täysin reuho.
On myös sellaisia, jotka joskus reuhoo, joskus ei.
Fiksu osaa toimia niin, että reuhoilee vain sopivasti joskus.
Hulluksi tulee moni mies koska eivät saa naista.
Naisen saa ennemmin tai myöhemmin. Ei liity mihinkään "hulluus"-käsitteeseen.
ihan seinähullu vaan
Hullu saa olla, muttei tyhmä.
Ainoa ero hullun ja minun välillä on se, että minä en ole hullu.
Enpä ole miettinyt asiaa, enkä mieti ollenkaan, millainen ihminen on "normaali", ja millainen ei. Varsinkin, kun "normaali" määritellään eri paikkakunnilla ja eri porukoissa monella vaihtoehtoisella tavalla.
Niin. Ei ole merkitystä mikä on normaali.
Hullu on vain epäkunnioittava nimitys toisesta ihmisestä.
Hullu-sanan käytöstä pitäisi päästä täysin eroon.
Niin ei se fiksua kielenkäyttöä ole.
Hulluudesta en tiedä, mutta heilutin päätäni, eikä hölskyntää kuulunut... Pitääkö olla huolissaan?
>Pää täynnä pissaa<
Älä pelleile. En tykkää pelleilystä.
Ymmärrätkö Jälkkäri-istuja ollenkaan hjuumoria ?
Feministi on epäilemättä kokohullu. Kaikki vaan ovat uskovinaan että neitsyt käpypillu on jotain tärkeää. Kovasti helpottaisi, jos feministi saisi, muttaa kun ketään ei kiinnosta, AnuLiisa on jo 38-vuotta ilman ja joku vuosi sitten hän myöntyi olemaan biseksuaali (hei, vink vink, kaikki miehet, jotka haluatte maksamaan elareita feministille.) Mutta yleisesti ottaen eihän tuosta voi tulla kuin vanhojapiikoja.
Nyt varmasti moni hyvännäköinen ja kaunisrintainen nainen on vahingoniloinen ja sanoo, että niin makaa, kuin petaa. Mutta AnuLiisojen suhteen meidän pitää olla tosi tosi kärsivällisiä. Jos odotetaan vielä 20 vuotta niin varmasti AnuLiisakin onnistuu. Onnistuihan tyhmempi Meriläinenkin siinä... tai ainakin melkein