Wiskin ja kiljun ero on laatu, hanoi on autotallibändi joka ei kuulu rock-musiikkiin.
Hanoi rocks kiljua
5
116
Vastaukset
- Anonyymi
Zot, kyllä kai se oli ihan hyvä bändi. Oli näköä, oli asennetta, oli soittotaitoa, mutta ei ollut singlehitin kirjoittajaa, eikä ollut A-luokan laulajaa ja ne oli pahoja puutteita ne.
No, ei se Ozzy Osbournekaan lauluäänellisesti mikään ihan A-luokan laulaja ole, mutta hyvin on pärjännyt. Ei se A-luokan laulaja aina ole se eteenpäin vievä asia. Esim. tuolla Ozzylla nyt vain sattui olemaan asennetta. Myös esim. Rory Gallagher ei ollut lauluäänellisesti maailman huippuja, mutta hänellä oli asennetta ja eläytymiskykyä ja lisäksi osasi soittaa todella hyvin kitaraa ja joitain muitakin soittimia kuten huuliharppua, mandoliinia, joksus, mutta aika harvoin myös saksofonia. Esim. artistin soittotaito voi kompensoida lauluäänen puutteita ja myös hyvä eläytymiskyky, asenne ja energia. Ei kaupungin kaunein lauluääni auta, jos ei ole tunnetta ja eläytymiskykyä.
Tarkoitan tuolla "joksus, mutta aika harvoin myös saksofonia", että osasi hyvin soitella myös tätäkin soitinta, mutta soitteli tätä aika harvoin esiintyessään ja ylipäätään kappaleissaan.
Norppa83 kirjoitti:
Tarkoitan tuolla "joksus, mutta aika harvoin myös saksofonia", että osasi hyvin soitella myös tätäkin soitinta, mutta soitteli tätä aika harvoin esiintyessään ja ylipäätään kappaleissaan.
Rory osasi hyvin
Itse en oikein kuuntele. Kerran vähän yritin, mutta yritykseksi jäi.
Michael Monroe osaa ihan hyvin soitella saksofonia ja kai se Andy McCoy ihan jees on kitaraa soitellut ja muutkin bändin pojat omia instrumenttejaan. Olivathan he Yhdysvalloissakin joitain vuosia ja heistä oltiin siellä kiinnostuneita. Se suurempi läpimurto vain jäi tekemättä. Mutta sellaista se musiikkibisnes on, varsinkin jos yrittää ulkomaille ja haluaa joskus breikata isosti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017543
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1055533- 835037
- 1384412
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113140- 492813
- 522759
- 612387
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102344Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561946