Mutta siltikään en ole sellaista pelännyt, enkä pitänyt sellaistakaan minään hyvänä tekosyynä yhteiskunnan tai poliisin olemassaololle tai tästä planeetasta poliisiplaneetan tai vankilaplaneetan tekemiselle.
Tämä planeetta on huumeiden planeetta. Se on ihan selvää.
Anonyymi
2
62
Vastaukset
- Anonyymi
Se on varmaan narkkarin ja raiskaajan
ihannemaa ,silläkin kuoleman, sairauksien
kärsimyksien ,seuraukset. - Anonyymi
varmaan vastusta poliisia vain siihen asti, kunnes itse joudut rikoksen uhriksi, tavarsi varastetaan ja sinut pieksetään, silloin kyllä huudat pollairia paikalle ja yhteiskuintaa korvaamaan menetykset. Muuten, jos vastusta yhteiskuntaa, älä hyödynn sit nytkään, eli älä kulje valmiiksi tehdyillä teillä. älä käyt' terveyspalveuita, kirjastoa tai kunnan palveluita äläkä ainakaan nosta kelan tukia, eli ole yhteiskunnan elättinä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522125
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3351333Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941265- 1571168
- 68981
- 35948
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31899Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59858Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46799