Miksi asioista ei saa puhua niiden oikeilla nimillä?

Heti botti poistaa viestin, jos kirjoittaa "p*nis"ilman että korvaa jonkin kirjaimen muulla merkillä.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Onhan toi aika huvittavaa, mutta on myös synonyymeja jotka ovat myös ihan oikeita nimityksiä.

Äänestä

Perseraiskauksella hekumointi saa kyllä olla...🙄

W.

Äänestä

Koska seksijutut ei kuulu palstalle

Äänestä
  • Miksi eivät? Seksi kuuluu normaaliin elämään

    Äänestä

Entä jos käyttää sanaa Dick?

Äänestä

Riippuu varmaan siitä mitä muuta kirjoittaa.
Voihan sitä kirjoittaa vaikka omena, ja sen lisäksi törkeitä solvauksia, naisvihaa, rasismia jne.
Yksi sana tuskin ratkaisee poistetaanko vai ei, vaan sisältö.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Heti botti poistaa viestin, jos kirjoittaa "p*nis"ilman että korvaa jonkin kirjaimen muulla merkillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu