KDpuolue uhoaa mainoslauseessaa Koko maa mukana sen koko leveydeltään ja joka kunta pohjoisimmasta eteläisimpään. Ensiksi varmaan olisi hyvä aloittaa siitä, että saisivat joka kuntaan edes yhden ehdokkaan. Sen sijaan julistetaan jo nyt Koko maa mukana :D Aika pahassa kriisissä on puolue kun alle kuukaudessa pitäisi taikoa ensiksi, joka kuntaan yksi ehdokas ja monille paikkakunnille tarvitaan useampia lisää.
KD:n ehdokkaat (Tämän listan mukaan aika vähissä ovat ehdokkaat monilla paikkakunnilla)
https://vaalit.kd.fi/2021/
KD:n ehdokkaat (Tämän listan mukaan aika vähissä ovat ehdokkaat monilla paikkakunnilla)
https://vaalit.kd.fi/2021/
Vastaukset 11
Vanhimmat
Samoja huomioita itsekin tehnyt. Haluaisin äänestää KD:ta, mutta alueellani ei ole kuin yksi ehdokas ja juuri hän ei ole sellainen ketä äänestäisin. Täytynee kai taipua Kokoomuksen puoleen kun Liike Nytkin loistaa poissaolollaan ja Kepu on nykyään aivan liian sosialistivasemmistolainen.
Kristillisdemarit ovat PAKKORUOTSITTAJIA...ei jatkoon.
Meneeköhän nyt RKP ja KD sekaisin. Toisaalta jos Persut ei jatkuvasti olisi vastakkain Rantaruotsalaisten kanssa, Persut olisi jo nyt suurin puolue ei Demarit.
Eivät kuitenkaan ole vassareita, sosialisteja eivätkä kuvittele utopistisia huuhaa ilmastonmuutos hokkuspokkus ratkaisuja.
Ja tämä on se tärkein syy miksi puolueen ehdokasta voisi äänestää, jos vain niitä olisi ehdolla.
Niinmpä! Missä ehdokkaat?
KD:n ehdokkaat ovat usein todella kaksinaismoralisteja. Oikein pahaa tekee.
Ei ole ehdokkaita, koska lahkolaisistakin pösilöimmät ovat nykyään persujen riveissä.
Persuja en äänestä. Sääli KD joten Kokoomus jää vaihtoehdoksi, vaikka onkin huonompi vaihtoehto kuntavaaliteemoiltaan. Silti ehdokas tärkeämpi, jos vs surkeita ehdokkaita tai ei ollenkaan.
Essayhin ääriurheilijamainen ohjelma, jossa köyhille aiotaan syöttää sahanpurua pururadalta ja rikkaille antaa lisää maallista siunausta sen lisäksi, että tietenkin pääsevät kuoltuaan taivaan iloihinkin, ei houkuta rehellisiä suomalaisia mukaan.
Sari voisi klinkuttaa takaisin laskentatoimistoonsa. Urheilija, joka ylipäätään saa tietokoneen käyntiin tai osaa laskea, on sellainen ihme, että tulisi muumioida ja sijoittaa lasikaappiin kansallismuseoon.
KD on äärikoikeistolainen hihhuleiden puolue.