Nyt taisi THL, ltä karata mopo kokonaan?

Testiin kun vilkuttaa vaikka olisi oireeton. Ja vaikka tulos olisi negatiivinen 2 viikkoa linnaa kotona. Maksaako menetetyn työajan työnantaja vai Kela, vai THL?
https://yle.fi/uutiset/3-11790498
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Häätyy saada lisää positiivisia tilastoihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Testiin kun vilkuttaa vaikka olisi oireeton. Ja vaikka tulos olisi negatiivinen 2 viikkoa linnaa kotona. Maksaako menetetyn työajan työnantaja vai Kela, vai THL?
https://yle.fi/uutiset/3-11790498

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu