Akselin ja Oskarin biisit ja jopa miesten äänet kuulostivat samalta. Biisintekijöitä ja tuottajina samat taustajoukot, ainakin osittain. Eivät ilmeisesti halunneet tuotoksiaan viisuihin? Veikkaan että jos vain toinen heistä olisi osallistunut, ääniä olisi tullut enemmän. Nyt tuli liikaa hajontaa. Ite pidin hieman enemmän ak:n vedosta.
No ei se mitään, kun paras biisi onneksi voitti. BC ei muuten ole heviä, niin kuin usein väitetään. Enemmän perus rokkia ja power poppia nk he itsekin määrittelevät musansa.
Miksi UMK sama biisi 2 kertaa?
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1482543
- 1801818
- 701637
- 921628
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91281- 80988
- 95979
- 72978
- 67891
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes188884