Kaltaisiaan pressoja ei enää ole eikä tule
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6f229d6a-a1cd-4476-90b1-68da8e290d84
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6f229d6a-a1cd-4476-90b1-68da8e290d84
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Halla-ahostakin saadaan hyvä panopressa.
Ketäköhän se sivupanee nyt?
Kekkonenkin oli kova viinamies. Kun Kekkonen joi vinaa, tapasi hän naisia.
Jos Kekkonen olisi ollut raitis mies, tuskinpa hänellä olisi naisseuraa ollut. Luultavasti hänestä ei olisi presidenttiäkään tullut.
t. viinamies
Silloin kun juodaan viinaa niin keskitytään siihen viinanjuontiin ja naiset pistetään navettaruokintaan.
Kekkonen joi kaikki viinat js nussi kaikki naiset
Oman aikansa Teuvo Hakkarainen
Paitsi että Kekkonen sai jotain aikaan
Mutta miten käy Kekkoselta Rock `n´Roll?
https://www.youtube.com/watch?v=oJfIpxkvC3c
Urkki oli siis lutka.
Olet erehtynyt. Nainen on lutka, mies on panosonni.
Urkki, urkki, huoripurkki.
Mikähän siinä on, että ätmit eivät ymmärrä, että tuolla ihailullaan ylläpitävät sitä asetelmaa, että ätmit, eli naisia saamattomat miehet ovat luusereita?
"kekkonen piti kauniista naisista" Pitääkö joku mies sitten rumista naisista? Kaikennäköiset miehtet kuten tuokin kalju ukko haluavat nuoria ja kauniita naisia.
Minäpäs olenkin istunut tuon Satu Procopen kanssa samssa pöydässä 15 vuotiaana vanhempieni kanssa ja kätellyt häntä. Tuolloin hän oli toki jo pitkälle post-prime.
Niin. Hänhän oli kunnanjohtajana siellä Uukuniemellä, josta sinä NAL ilmeisesti olet kotoisin.
En ole sieltä kotoisin, mutta olen käynyt siellä ja siellä Procopen tapasinkin.
Satu on edustusrouva mikä tarkoittaa selvällä suomenkielellä jotta on herrakerhon kiertopalkinto.
Edustusrouva hoitaa tarjoilut kun Weinstein tai Nygård tai Trump tai Kekkonen kutsuu liiketoimiaan edistäen nepotistisen oligarkkikerhon koolle ja loppuillasta viinanjuonnin jälkeen pannaan kimpassa edustusrouvvaa.
Kekkoselle keppi lentää pisimmälle noista.
Tästä huomaa hyvin, että mies jolla on ollut paljon naisia on lehdistönkin silmissä kunnioitettu panosonni. Sen sijaan vastaava nainen on lutka, Jos esim. Ohisalolla tai Marinilla olisi ollut paljon miehiä niin tuskimpa saisi positiivista palautetta.
Ja ylläolevan kaltaista sitten sallitaan ylläpidon toimesta julkaista palstalla, mutta kun korjaa kirjoituksessa olevan sanan "panosonni" sanalla "huoripukki" niin siitähän persut suuttuvat.
Oliko kekkonen persujuntti, kun sillä ei ollut "eurooppalaistyylinen" hiusmalli? Ei tuo malli darkkis ainakaan urkkia naisia estänyt saamasta.
Nykypolitiikan naiset ovat interseksuaalisia panonaisia... Nämä naiset jättävät miehet häpeään, ei ole enää helppoa olla mies!
Korkeastikoulutetut tietää miten uralla edetään joko nainen etenee tai hänen miehensä etenee mutta miten
No joo, jos 17-vuotiaana toimii teloitusryhmän päällikkönä, siinä varmaan asiat aika lailla suhteellistuu sen jälkeen.
Kekkonen oli persu kun joi viinaa pani naisia sekä ampui punikkeja.
Kekkonen oli viinamies.
Maarit Tyrkköä Kekkonen laittoi ja monta kertaa.
Ne on kaikki ketkä rahoissa, enemmän energiaa siksi pano hommiin.