Tämä saattaa kuulostaa hyvin pikaiselta ja harkitsemattomalta, mutta aivan yksinkertaisesta mielenkiinnosta, ajattelin aloittaa hetkellisesti oman etsivätoimiston. Voi olla, että sitä on tultu liikaa elokuvia lähiaikoina katseltua, mutta aivan tosissani olen. Tämän bisneksen alussa, en kyllä hirveästi mitään suuria määriä rahaa tarvitse, enemmänkin muutaman euron per keikka. En tätä ideaa saanut setelin kuvat silmissä, että ei se raha ole se pääasia, mikä näissä hommissa kiinnostaa.
Eli siis...jos pelkäät, että vaimosi pettää sinua, epäilet jotakin uskottomuudesta, haluat saada lisää tietoja joistakin asioista yms...minuun voi sitten aina ottaa yhteyttä. Ja jos kiinnostaa asia niin tuolla kommenttikentässä voi aina mainita.
Ja olen 100 % varma, että tuonne tulee varmasti kaikenlaisia kritisoivia kommentteja, joita täysin ymmärrän, siitä kuinka minulla ei ole koulutusta asiaan ja näin poispäin. Ymmärrän täysin...ei olekaan. Mutta ajattelinpahan kokeilla vain. Ai perskeles! Ompahan tämä huono idea, mutta aivan sama. Kiitoksia.
Ihan mielenkiinnosta ajattelin kokeilla yksityisetsivän uraa, ainakin hetkellisesti.
Anonyymi
1
89
Vastaukset
- Anonyymi
Onko sinulla vartijakortti yms. paperit kunnossa? Yksityisetsivällä täytyy olla voimassa olevia lupia, ennen kuin he saavat tehdä työtänsä tai muuten rikkovat lakia.
Eli et ole ykstyisetsivä vaan yksitysrikollinen omaksi iloksesi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2624606Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1323003Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442797Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761761Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061624Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 591360
- 941253
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2121138- 471129