Oltiin viime kesänä miespuolisella serkkuporukalla yhden serkun luona talkoissa. Siellä yksi serkku rupesi kertomaan kuinka oli piiskannut minut vielä 17-vuotiaana. Kuvaili melko tarkasti kuinka kaikki tapahtui, mutta minulla ei ollut minkään laista muistikuvaa tapahtumasta. Muita miehiä tuntui enemmänkin naurattavan, kun minä yritin mitätöidä serkun puheet. Minulle tilanne oli hyvin nolo, johtuen aikaisemmista tapahtumista. Nyt en enää osaa sanoa mikä on totta ja mitä olen unohtanut. Ja paljonko serkku valehtelee. Nolotusta ei hevillä unohda.
Valehteleva serkku
Anonyymi
2
196
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan syystäkin nolostuit. Epäasiallista ja ne jotka eivät sitä sellaiseksi miellä, eivät ansaitse seuraasi. Voisit jättäytyä kohteliaasti parista seuraavasta talkoosessiosta pois.
- Anonyymi
Kiitos neuvosta. Jos porukasta puuttuu, niin on heti sukulaisten hampaissa ja selityksen velkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh824280Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.1163313Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit1213297Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi412744Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2182544"Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä
Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk192191Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?
Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella112016- 291954
Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa
Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk471920Onko Janne Naakka tuttu kasvo ja mitä mieltä olet Farmi-kokoonpanosta?
Somevaikuttaja Janne Naakka on tubettaja ja bloggaaja sekä yksi uuden Farmi Suomi -kauden kisaajista. Naakka tuottaa mm.01903