Tinder vika jota ei korjata

Anonyymi

Tinderissä on ollut pitkään jokin bugi koodaus vika. Olen käyttänyt Tinderiä yli 4 vuotta ja tiedän milloin se toimii. Nyt ehkä viimeisen puolen vuoden ajan on ollut ongelma kun asentaa Tinderiin käyttäjätilin niin se on jossain jumi välitilassa eikä toimi alkuun ollenkaan.

Ongelmatilassa pystyy selaamaan profiileja läpi ja tykkäämään heistä, mutta kun poistut Tinderistä ja menet uudelleen takaisin niin kaikki samat naamat tulevat uudelleen. Eli tykkäykset eivät mene perille.

Myös Super tykkäyksiä oli jossain vaiheessa loputon määrä, mutta nekään eivät menneet perille, vaan samat naamat tulivat aina uudelleen kun poitui Tinderistä ja palasi takaisin.

Ilmeisesti oma profiili on myös jossain ongelma välitilassa. En saa enää tykkäyksiä keneltäkään mikä on täysin poikkeuksellista, en edes yhtä ainutta. Todennäköisesti minun profiili ei näy kenellekkään.

Kun yritän poistaa käyttäjätilin, niin Tinder ei anna sitä poistaa. Valittaa jostain muistaakseni yllättävästä viasta ja pyytää yrittämään myöhemmin uudelleen.

Ongelma aina korjaantuu kun laitan viestiä Tinderin ylläpidolle. Ylläpito sanoo vain katsoneen minun profiilia ja kertoo ettei mitään ongelmaa ole. Silti tällä toimenpiteellä aina Tinder alkaa toimimaan. En tiedä mitä ne tekevät, tietävätkö edes itsekkään, mutta ongelma poistuu kun katsovat minun profiilin. Heti heidän sähköposti vastauksen jälkeen alkaa minulle tulemaan tykkäyksiä ja myös minun tykkäys painaukset menevät perille ja tulee matcheja. Tämän jälkeen myös käyttäjätilin poistaminen onnistuu halutessaan, sekin ongelma korjaantuu.

Onko muilla samanlaista ongelmaa tai onko muualla ollut puhetta ja mikä voisi ratkaista ongelman lopullisesti? En jaksaisi aina laittaa viestä sinne ylläpitoon ja naukua samasta ongelmasta aina toistamiseen. Ja he vastaavat ettei muka mitään ongelmaa löydy, kun samalla korjaavat ongelman eivätkä tiedä mitä tekivät ja miten korjasivat.

Todennäköisesti en ole ainut ongelman kanssa, mutta jotku eivät ymmärrä miksi eivät saa tykkäyksiä, koska Tinderi ei toimi.

9

3786

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tinderissä on niin paljon bugeja että en tiedä mistä aloittaa.
      Näkyvyysongelmat ja tykkäysten meneminen perille ja joskus jopa viestien meneminen perille... Kaikkea saa pelätä että toimiiko sovellus kunnolla.
      Ihmeellisen huonosti toimiva on kun vertaa muihin sivuihin tai sovelluksiin.

    • Anonyymi

      Tinder on ihan kusetuspalvelu - näinkö kauan meni kun huomasit. Ne tahallaan estää paren muodostumisen siellä ylläpidossa että hakkaat päätä seinää ja rupeat maksamaan kaikista ominaisuuksista ja sittenkään ei sovellus "toimi"

      • Anonyymi

        Näin pääsi käymään , ihan sysipaskaa siellä ne ettei ainakaan tolle eikä tolle jos tulee tykkäyksiä ilman että ostat lisäpalveluita siis niin paskaa koko tinder kyllä siellä löytyy mutta sä et oikeesti näe kaikkia eikä sua näytetä jos muutenkin tulee tykkyä.....


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ihan samaa paskaa ,,,rahaa menee ,,,


    • Anonyymi

      Ei oo koskaan ole toiminut näin huonosti kuin edellisen kerran ollessani uudelleen. Mitkään tykkäykset eivät mene perille vaan kuva on heti uudelleen pakassa, myös viestit tökkii😓

    • Anonyymi

      Aivan sama ongelma!

    • Anonyymi

      Täyttä paskaa. Liityin niin pari päivää sain tykkäyksiä ja sitten mut "varjobannattiin" etten näkynyt enää kenellekään. En usko että musta tykkäykset loppuivat parin päivän jälkeen kuin seinään...

      Yrittävät varmaan saada myytyä maksullista palveluaan. Haistakoot pitkät. Euroakaan eivät multa saa ja siirryn kohta muihin deittipalveluihin.

    • Anonyymi

      Täysin sama homma ei edes päivitä omia tykkäksiä tykkäykset eivät näy edes omassa profiilissa ja pinkka aina sama..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      20
      4774
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1722
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      287
      1586
    4. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      74
      1544
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      256
      1428
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1170
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      135
      1167
    8. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1099
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1054
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      1053
    Aihe