Ruotsilla oli mahdollisuus vielä ottaa Euroviisut vakavasti ja laittaa Lillasister Pretenderillään jatkoon, mutta ei, käsittämätön paskabiisi äänestettiin sen edelle.
Tämä ainakin ratkaisi sen että tänä vuonnaSuomella on parempi biisi euroviisuissa kuin ruotsilla, heillä kun on enää pelkkää paskaa tarjolla vaikka loppukilpailua ei ole vielä pidettykään.
Ruotsin pellet
7
223
Vastaukset 7
- Anonyymi
Svedut tietävät suomalaisia paremmin, millaisilla kappaleilla ne kisat voitetaan.
- Anonyymi
Tusse sai 61 % kaikista äänistä ( noin 3 miljoonaa ääntä.) Se oli kaikkien aikojen ennätys. Koskaan aikaisemmin ei ole ollut niin suurta eroa pisteissä kuin tänä vuonna. Kaiken lisäki kaikki asiantuntijat sanovat ettei Ruotsilla ole koskaan ollut 12:ta niin hvyää kappaletta kuin nyt oli finaalissa.
- Anonyymi
Joo, kävin katsomassa Tussea juutuupissa ja eihän se ihmeellistä ollut mutta tuntien euroviisuhistorian ja Ruotsin tietämyksen miten tehdään kansainvälisiä menestyjiä, niin ihmettelen suuresti jos Tusse ei ole kolmen ekan joukossa. Näin se vaan valitettavasti menee. Suomen edustaja on hyvää Linkin Park kopiota vuodelta 2005 mutta ei taida olla mitään euroviisu kamaa.
- Anonyymi
Niin, voittajakipale on erilainen mitå Ruotsi yleensä lähettää viisuihin, mutta hyvin tuotettu ja sitä kehutaan mm you tubessa.
Aika simppeli melodia, mutta hyvä äåni esittäjällä..
Onko esittäjä nainen vai mies? En tarkoita tätä mitenkään negatiivisesti, mutta hänestä puhutaan miehenä vaikka näyttää naiselta, eli onko hän ollut syntymästä asti miespuolinen? - Anonyymi
Tusse sai kaksi kertaa niin paljon ääniä kuin toiseksi tullut Eric Saade. Tällaista ei ole ikinä tapahtunut aikaisemmin Ruotsin melodifestivaaleissa. Eric Saade on sijoittunut kolmanneksi kaksi kertaa Eurovision kilpailuissa, vuonna 2010 ja 2011.
- Anonyymi
Joy ja Linnea Deb ovat säveltäneet Tussen kappaleen . He sävelsivät mutama vuosi sitten yhden Suomen kappaleistakin. Suomalaisten musiikki maku on erkoinen , joten se kappale ei oikein ollut suomalaisten mieleen. Debin pariskunta on säveltänyt muun muassa Aserbadjanillekin kappaleita ja hyvin ovat pärjänneet. Suomen olisi lähetettävä kisoihin kappale mistä eurooppalaiset tykää, eikä mistä suomalaiset tykkää.
- Anonyymi
*Ruotsalainen musa on tosi hyvää. Aluksi vieroksuin mutta kun tutustuin syvemmi niin suhde siihe tosi vahva. Esim semmoset tekijät kuten Eva Dahlgren, monica Törnell, Malin Bång, Tomas Ledin, Ulf Lundell, Abba, Pandora, Torsson, Stakka bo, Bo kaspar orkester, Lena Philipsson, Kent, Pugh Rogefeldt, Lisa Nilsson, Py Bäckman, Bo Nilsson, Albert Henneberg,Kurt Atterberg ja Lisa Ekdahl.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 571015
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan69801Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli66787- 62750
En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.52710- 64657
Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk7646Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik33613Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti256534Mersumies201
Oli tänään hyrskällä melekoosen tehokas 124 liikenteessä. Ei paljon vastamäki haitannu....16490