Mistä tunnistat itsesi

Setämieheksi? Katsot tällä hetkellä miesten 50 km:n latuhinkkaamista! Paha setäoire. Kenties pahin.
2173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Niin ja jos vielä katselee niitä miehiä sillä silmällä
Hyh 😝

Äänestä
  • No minä en kyllä hiihtäjiä, noita kuivakoita ketunraatoja kyllä katsele. Kolmekymppinen kaappihomo (vai uskaltaakohan tämän sanoa ettei viesti poistu?? Se kun tietysti haukkumasanaksi mielletään vaikka sen itsestään näin sanookin vain totuuden, mutta ei kai sitä saisi itseäänkään haukkua).

    Äänestä

Juuri mietin, että huolisikohan maajussi sarjan Stiina tällaisen setämiehen XD

Äänestä
  • Siihen ei kannata tytön lähteä.

    Äänestä

Kyllä urheilun katsominen on ollut jo aikapäiviä sitten taakse jäänyttä menneisyyttä.
Mikähän vaihe tässä nyt sitten on menossa?

Äänestä
  • Olet ohittanut kaikki rajat.

    Äänestä

  • Joko laulat kirkkokuorossa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Joko laulat kirkkokuorossa?

    Ei ole laululahjoja suotu ja muutenkin ehkä liian sosiaalinen harrastus. Eikös ne kuorotkin ole nyt jäissä, tai Zoomissa?

    Äänestä

  • Thymallus kirjoitti:

    Ei ole laululahjoja suotu ja muutenkin ehkä liian sosiaalinen harrastus. Eikös ne kuorotkin ole nyt jäissä, tai Zoomissa?

    No mikä on sitten pahinta mitä olet setämiehenä tehnyt?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No mikä on sitten pahinta mitä olet setämiehenä tehnyt?

    Olen hyvis, joten teen vain hyviä juttuja. Nyt on kokeilussa puuveistos. Ensimmäinen ikinä. Saa nähdä mitä tulee.

    Äänestä

No siis pahempi on että käy itse hinkkaamassa sen 50 km, mustikkasoppaa rinnuksilla. Lopuksi hiihdetään sukset jalassa saunaan ja sen jälkeen syödähän pari ropehellista mämmiä ja ryypätähän litra kermaa päälle. Notta!

Äänestä

Tämä setämies kävi itse hiihtämässä vajaa 20 kilsan lenkin. Hiihtäminen taitaa tosiaan olla vanhemman väen harrastus. Enimmäkseen miehiä ja muutama sporttikurppa. Sporttikurpat on sellaisia liikunnallisia ja hoikkia yli kolmekymppisiä naisia joiden perse roikkuu ja naama on ryppyinen kaikesta kuntoilusta huolimatta. Ei auta, ei auta.....

Ainoa viehättävä nainen oli yläasteikäinen tyttö jolla oli hoikka varsi ja pitkät ja kauniit hiukset ja virheetön iho. Yritin tiirailla millaiset alushousut hänellä oli kun tamppasimme peräkkäin jyrkkää mäkeä ylös, mutta ei niiden paksujen toppahousujen läpi mitään erottanut.

Äänestä
  • 🤮🤮

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    🤮🤮

    No häh sporttikurppa suuttu 😠 Hei voithan sä käydä hiihtämässä ihan oman terveytesi ja liikunnan ilon takia vaikket koskaan enää voikaan olla kaunis niin kuin nuorena. Nautit vaan luonnosta ja ulkoilusta .

    Äänestä

  • Pedoja laduillakin.

    Äänestä

  • Ei kai kukaan kuntoile ryppyjä poistaakseen.. en ole koskaan kuullut että tuollainen edes olisi mahdollista. Mut et vaikutakaan kovin... no jätetään sanomatta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No häh sporttikurppa suuttu 😠 Hei voithan sä käydä hiihtämässä ihan oman terveytesi ja liikunnan ilon takia vaikket koskaan enää voikaan olla kaunis niin kuin nuorena. Nautit vaan luonnosta ja ulkoilusta .

    Ällöttyminen ei ole suuttumista.

    Äänestä

Kuuntelen Luonto-Suomen vanhoja lähetyksiä. Ja viiliä söin äsken.

Äänestä
  • 😂😂😂

    Äänestä

Eino 88v vastaa tänään sen huomasin kun sanoin keitettyjä nakkeja kiitos mutta vanhainkodin hoitajat toi keittoa ja ruisleipää ja maitoa ja kahvin ja keksin jos olisin nuorempi mies niin olisin syönyt keitettyjä nakkeja ja sinappia ja saanut pimppiä eli nyt eino on tullut setämieheksi

Äänestä
  • vainniii.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Setämieheksi? Katsot tällä hetkellä miesten 50 km:n latuhinkkaamista! Paha setäoire. Kenties pahin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu