Onko kenelläkään tietoa kumpi henkilöstöfirma maksaa parempaa palkkaa.
worker vai selekta
13
1501
Vastaukset
- Anonyymi
Varmuudella Worker tai Bolt Works ja Barona. Siis kaikki muut kuin Selekta. Selektalla et saa selkeästi eriteltynä mitä palkkaan kuuluu eikä sinulle makseta tes mukaan jos et osaa oikein vaatia.
- Anonyymi
Mikä tahansa muu kuin selekta.
- Anonyymi
Bolt works on hyvä... Selekta tai Promesta joka on samaa kannattaa ohittaa.
- Anonyymi
Mikä tahansa muu kuin Selekta !
- Anonyymi
Barona on parempi. Selekta tai Promesta eikä Varsinais-Suomen Apuvoima taikka Tekijärent ei mielestäni missään tapauksessa. Edellä mainitut on samaa vaikka nimi on eri.
- Anonyymi
Promesta nykyään paras hyvin töitä hyvä palkka ja tekijöille hyviä bileitä 🔥🍺
T. Kirvesmies - Anonyymi
Ei kannata mennä yhteenkään! Kannattaa kiertää kaikki ja kaukaa!
- Anonyymi
Selekta, TekijäRent, Varsinais-Suomen Apuvoima, Promesta .... kaikki saman omistajan yrityksiä. Jokaisessa sama meno jatkuu kun kaikki palkat saa tarkistaa että onko oikein ja että eläkemaksut on maksettu. Jos haluaisi työllistyä suoraan vuokraavan yritykseen niin se ei käy koska vuokrafirma kieltää sen. Järkyttävää toimintaa. Entiset konsultit kertoo kuinka pitää kirjoitella palstoille hyvästä menosta firmassa. Monet konsultit lähtee pois ja vaihtaa firmaa kun moraali ei enempää kestä. Peräänsä saa painostusta ettei asioista puhuta. Kuulemma omistajan kummat tavat ja suhteet itä naapuriin ihmetyttää.
- Anonyymi
Ehdottomasti mikä tahansa muu kuin Selekta, Promesta, TekijäRent tai Varsinais-Suomen Apuvoima. Nämä kaikki ovat saman omistajan huuhaata eri nimellä. Jos olet erehtynyt näiden jonkun kautta niin tarkistappa onko palkat maksettu oikein ja eläkemaksut maksettu ! Tiesitkö että et voi työllistyä yritykseen johon olit vuokrattuna ilman että joutuvat maksamaan sanktion? Sinusta saa niinsanotut päänahka rahat kiero vuokrafirma.
- Anonyymi
Stafko
- Anonyymi
Selekta ja Promesta maksukyvyttömät. Saneeraus / Konkurssi tulossa.
- Anonyymi
Selekta ja Promesta edessä Saneeraus / Konkurssi. Samasta kassasta toimii kaiketi TekijäRent ja Varsinais-Suomen Apuvoima… varmaan omistaja Lyyski on kelvannut varat jemmaan itä naapuriin ja lyllertää jonkin kiven alle piiloon. Ehkä Ranskaan jonne on keplotellut omaisuutta. Siellä läski voi istua Nizzan talossaan ja odottaa noutajaa.
- Anonyymi
Paskaa kaikki, onneksi yksi riistäjä meni nurin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2754699Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343040Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442877Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k302855Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761811Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061664Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 601429
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2151190