worker vai selekta

Anonyymi

Onko kenelläkään tietoa kumpi henkilöstöfirma maksaa parempaa palkkaa.

13

1501

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Varmuudella Worker tai Bolt Works ja Barona. Siis kaikki muut kuin Selekta. Selektalla et saa selkeästi eriteltynä mitä palkkaan kuuluu eikä sinulle makseta tes mukaan jos et osaa oikein vaatia.

    • Anonyymi

      Mikä tahansa muu kuin selekta.

    • Anonyymi

      Bolt works on hyvä... Selekta tai Promesta joka on samaa kannattaa ohittaa.

    • Anonyymi

      Mikä tahansa muu kuin Selekta !

    • Anonyymi

      Barona on parempi. Selekta tai Promesta eikä Varsinais-Suomen Apuvoima taikka Tekijärent ei mielestäni missään tapauksessa. Edellä mainitut on samaa vaikka nimi on eri.

    • Anonyymi

      Promesta nykyään paras hyvin töitä hyvä palkka ja tekijöille hyviä bileitä 🔥🍺
      T. Kirvesmies

    • Anonyymi

      Ei kannata mennä yhteenkään! Kannattaa kiertää kaikki ja kaukaa!

    • Anonyymi

      Selekta, TekijäRent, Varsinais-Suomen Apuvoima, Promesta .... kaikki saman omistajan yrityksiä. Jokaisessa sama meno jatkuu kun kaikki palkat saa tarkistaa että onko oikein ja että eläkemaksut on maksettu. Jos haluaisi työllistyä suoraan vuokraavan yritykseen niin se ei käy koska vuokrafirma kieltää sen. Järkyttävää toimintaa. Entiset konsultit kertoo kuinka pitää kirjoitella palstoille hyvästä menosta firmassa. Monet konsultit lähtee pois ja vaihtaa firmaa kun moraali ei enempää kestä. Peräänsä saa painostusta ettei asioista puhuta. Kuulemma omistajan kummat tavat ja suhteet itä naapuriin ihmetyttää.

    • Anonyymi

      Ehdottomasti mikä tahansa muu kuin Selekta, Promesta, TekijäRent tai Varsinais-Suomen Apuvoima. Nämä kaikki ovat saman omistajan huuhaata eri nimellä. Jos olet erehtynyt näiden jonkun kautta niin tarkistappa onko palkat maksettu oikein ja eläkemaksut maksettu ! Tiesitkö että et voi työllistyä yritykseen johon olit vuokrattuna ilman että joutuvat maksamaan sanktion? Sinusta saa niinsanotut päänahka rahat kiero vuokrafirma.

    • Anonyymi

      Stafko

    • Anonyymi

      Selekta ja Promesta maksukyvyttömät. Saneeraus / Konkurssi tulossa.

    • Anonyymi

      Selekta ja Promesta edessä Saneeraus / Konkurssi. Samasta kassasta toimii kaiketi TekijäRent ja Varsinais-Suomen Apuvoima… varmaan omistaja Lyyski on kelvannut varat jemmaan itä naapuriin ja lyllertää jonkin kiven alle piiloon. Ehkä Ranskaan jonne on keplotellut omaisuutta. Siellä läski voi istua Nizzan talossaan ja odottaa noutajaa.

    • Anonyymi

      Paskaa kaikki, onneksi yksi riistäjä meni nurin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      275
      4699
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3040
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2877
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      30
      2855
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1811
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1664
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1521
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      60
      1429
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1292
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      215
      1190
    Aihe